Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Helsinky a jižní Finsko

Sanaatintori v HelsinkáchŠmrnc bohatých severských států na vás v hlavním městě Finska vykukuje na každém rohu. Nebývalý pořádek a strohá avšak elegantní architektura zapůsobí ihned.

Centrum Helsinek je oproti třeba tomu pražskému opravdu malé, za to má moře. Náměstí u přístavu Kauppatori denně zaplní stánky jak se suvenýry, tak s typickými finskými dobrotami - sobím masem, lososem, borůvkami a výtečnými briošky. Odtud je slyšet ten nejčilejší cestovní ruch. 

Ač jsou Finové považování za chladné a uzavřené, dostane vás jejich šarm a ochota se vším pomoct, a samozřejmě perfektní znalost angličtiny napříč postaveními i generacemi.

Jak se do Finska dostat? A co tamní doprava? Více než pohodlné spojení přímoOstrovní pevnost Suomenlinna Praha Helsinky nabízí norská nízkonákladová společnost Norwegian a za plný servis léta finská společnost Finnair také přímo z Prahy.

 

V současnosti se cena letenky pohybuje kolem 2 900 korun, což je poměrně příznivá cena.

Letenky od aerolinky Norwegian koupíte za cca 2 200 Kč na webu Kiwi.com

Trasa letu

Trasa letu

Trasa přímého letu z Prahy do Helsinek na letiště (HEL)

 

Tipy na ubytování přes booking.com

 

Eurohostel

Cena na noc pro dva - 1 230 Kč
 

Scandic Park Helsinki

Cena na noc pro dva - 2 150 Kč

                                      Mapa metra v Helsinkách

 

Městská hromadná doprava v Helsinkách a okolí dostala už vícekrát cenu nejlepší evropské městské sítě. A je to znát tramvaje, autobusy i metro jezdí na čas a nabízí wifi zdarma. Skvělé je především 10 minutové spojení metrem z kempu Rastila na okraji města přímo do srdce Helsinek. Pro turisty, kteří chtějí ve městě pobýt delší dobu, se vyplatí koupit třídenní nebo týdenní kartu. Ta 3 denní vyjde na 11 Euro a platí na všech linkách i na trajektu na pevnost Suomenlinna.

Tím se dostáváme k výletům a místům, která by vás při návštěvě jižního Finska neměla minout. Ostrovní pevnost ošlehaná Baltickým mořem měla dříve strategický význam, dnes je součásti světového dědictví UNESCO a příjemným místem na půldenní výlet. V Helsinkách můžete ještě navštívit olympijský stadion, na kterém Emil Zátopek vyhrál v roce 1952 tři zlaté, ostrovní Zoo, dech beroucí kostel vytesaný do skály Temppeliaukion kirkko, který znázorňuje finské spojení s přírodou, a samozřejmě jeden z mnohých sauna obchodů na nejznámějším helsinském náměstí s dominantní katedrálou Senaatintori.

Sob na farmě v národním parku NuuksioZ okolních měst stojí za zhlédnutí  Espoo - moderní předměstí Helsinek s vlastní univerzitou a druhé největší město země. A starobylé Porvoo s typickými dřevěnými červenými domky. Za zmínku stojí také nedaleký národní park Nuuksio, který nabízí bezpočet krásných jezer, létající veverky a dokonce i sobí farmu. Mezi těmito městy se dá zakoupit Regional Ticket za 3,50 Euro jedna cesta, uvnitř Helsinek stojí jedno svezení 2,30 Euro. Tak neváhejte a vyražte!

 

 

 

 

 

 
                                         Aktuální počasí v Helsinkách
 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Le Monde en Vidéo, Helsinki

 

Mohlo by vás zajímat:

Městská doprava (MHD) v Helsinkách

 

   
   
Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.