Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Helsinky a jižní Finsko

Sanaatintori v HelsinkáchŠmrnc bohatých severských států na vás v hlavním městě Finska vykukuje na každém rohu. Nebývalý pořádek a strohá avšak elegantní architektura zapůsobí ihned.

Centrum Helsinek je oproti třeba tomu pražskému opravdu malé, za to má moře. Náměstí u přístavu Kauppatori denně zaplní stánky jak se suvenýry, tak s typickými finskými dobrotami - sobím masem, lososem, borůvkami a výtečnými briošky. Odtud je slyšet ten nejčilejší cestovní ruch. 

Ač jsou Finové považování za chladné a uzavřené, dostane vás jejich šarm a ochota se vším pomoct, a samozřejmě perfektní znalost angličtiny napříč postaveními i generacemi.

Jak se do Finska dostat? A co tamní doprava? Více než pohodlné spojení přímoOstrovní pevnost Suomenlinna Praha Helsinky nabízí norská nízkonákladová společnost Norwegian a za plný servis léta finská společnost Finnair také přímo z Prahy.

 

V současnosti se cena letenky pohybuje kolem 2 900 korun, což je poměrně příznivá cena.

Letenky od aerolinky Norwegian koupíte za cca 2 200 Kč na webu Kiwi.com

Trasa letu

Trasa letu

Trasa přímého letu z Prahy do Helsinek na letiště (HEL)

 

Tipy na ubytování přes booking.com

 

Eurohostel

Cena na noc pro dva - 1 230 Kč
 

Scandic Park Helsinki

Cena na noc pro dva - 2 150 Kč

                                      Mapa metra v Helsinkách

 

Městská hromadná doprava v Helsinkách a okolí dostala už vícekrát cenu nejlepší evropské městské sítě. A je to znát tramvaje, autobusy i metro jezdí na čas a nabízí wifi zdarma. Skvělé je především 10 minutové spojení metrem z kempu Rastila na okraji města přímo do srdce Helsinek. Pro turisty, kteří chtějí ve městě pobýt delší dobu, se vyplatí koupit třídenní nebo týdenní kartu. Ta 3 denní vyjde na 11 Euro a platí na všech linkách i na trajektu na pevnost Suomenlinna.

Tím se dostáváme k výletům a místům, která by vás při návštěvě jižního Finska neměla minout. Ostrovní pevnost ošlehaná Baltickým mořem měla dříve strategický význam, dnes je součásti světového dědictví UNESCO a příjemným místem na půldenní výlet. V Helsinkách můžete ještě navštívit olympijský stadion, na kterém Emil Zátopek vyhrál v roce 1952 tři zlaté, ostrovní Zoo, dech beroucí kostel vytesaný do skály Temppeliaukion kirkko, který znázorňuje finské spojení s přírodou, a samozřejmě jeden z mnohých sauna obchodů na nejznámějším helsinském náměstí s dominantní katedrálou Senaatintori.

Sob na farmě v národním parku NuuksioZ okolních měst stojí za zhlédnutí  Espoo - moderní předměstí Helsinek s vlastní univerzitou a druhé největší město země. A starobylé Porvoo s typickými dřevěnými červenými domky. Za zmínku stojí také nedaleký národní park Nuuksio, který nabízí bezpočet krásných jezer, létající veverky a dokonce i sobí farmu. Mezi těmito městy se dá zakoupit Regional Ticket za 3,50 Euro jedna cesta, uvnitř Helsinek stojí jedno svezení 2,30 Euro. Tak neváhejte a vyražte!

 

 

 

 

 

 
                                         Aktuální počasí v Helsinkách
 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Le Monde en Vidéo, Helsinki

 

Mohlo by vás zajímat:

Městská doprava (MHD) v Helsinkách

 

   
   
Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!