Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Helsinky (HEL)

Helsinky, en.wikipedia.orgMezinárodní letiště Helsinky - Vantaa (HEL) je největším ve Finsku, jeho vzdálenost od centra obce Vantaa činí 3 km a 21 km od finské metropole - Helsinky. V roce 2014 prošlo tímto aeroportem téměř 16 mil. cestujících. Důvod vzniku se datuje do roku 1952, kdy bylo postaveno za účelem letních olympijských her ve Finsku a dnes patří k nejvytíženějším v severských zemích.

Aeroport se dělí na dva terminály T1 a T2, které spojuje zhruba 290 m dlouhá chodba. Terminály mají společnou bránu, což je oblast pro bezpečnostní kontroly.

 

Otevírací doba: 24/7

Web: Letiště Helsinky

HEL

Zdroj: openstreetmap.org

 

Web: www.helsinki-airport.com/

Webkamery z hlavního města Finska

 

Helsinky, en.wikipedia.org

Letištní ranveje, J-P Kärnä [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Předpověď počasí

Mapa: vlaková zastávka na letišti

 

Vlak, en.wikipedia.org

Vlaková zastávka, autor fotky: By Lentokonefani (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


Helsinky, en.wikipedia.org

Odbavovací hala, By Antti Havukainen (Self-published work by Antti Havukainen) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Autobusové spojení z letiště do Helsinek:

Autobus jezdí každých pět minut od 6.00 do 23.00, v jiném čase po deseti minutách.  Autobusy od terminálů na vlakové nádraží odjíždí z nástupiště 25 (T2) a 12 (T1).

 

Letecký spojení do Finska

Do Helsinek z Prahy létá denně přímá linka aerolinky Finnair. Letenku můžete zakoupit přes stránky Královna, nebo Skypicker. Dobrou zprávou pro všechny cestovatele s nízkým rozpočtem přináší nízkonákladová společnosti Norwegian, která nabízí ceny okolo 1 000 Kč za jednosměrnou letenku.

 

Helsinky

Trasa přímého letu z Prahy, přehled tarifů na Kiwi.com

Široká nabídka hotelů a penzionů v Helsinkách na booking.com

booking.com

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!