Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Helsinky (HEL)

Helsinky, en.wikipedia.orgMezinárodní letiště Helsinky - Vantaa (HEL) je největším ve Finsku, jeho vzdálenost od centra obce Vantaa činí 3 km a 21 km od finské metropole - Helsinky. V roce 2014 prošlo tímto aeroportem téměř 16 mil. cestujících. Důvod vzniku se datuje do roku 1952, kdy bylo postaveno za účelem letních olympijských her ve Finsku a dnes patří k nejvytíženějším v severských zemích.

Aeroport se dělí na dva terminály T1 a T2, které spojuje zhruba 290 m dlouhá chodba. Terminály mají společnou bránu, což je oblast pro bezpečnostní kontroly.

 

Otevírací doba: 24/7

Web: Letiště Helsinky

HEL

Zdroj: openstreetmap.org

 

Web: www.helsinki-airport.com/

Webkamery z hlavního města Finska

 

Helsinky, en.wikipedia.org

Letištní ranveje, J-P Kärnä [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Předpověď počasí

Mapa: vlaková zastávka na letišti

 

Vlak, en.wikipedia.org

Vlaková zastávka, autor fotky: By Lentokonefani (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


Helsinky, en.wikipedia.org

Odbavovací hala, By Antti Havukainen (Self-published work by Antti Havukainen) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Autobusové spojení z letiště do Helsinek:

Autobus jezdí každých pět minut od 6.00 do 23.00, v jiném čase po deseti minutách.  Autobusy od terminálů na vlakové nádraží odjíždí z nástupiště 25 (T2) a 12 (T1).

 

Letecký spojení do Finska

Do Helsinek z Prahy létá denně přímá linka aerolinky Finnair. Letenku můžete zakoupit přes stránky Královna, nebo Skypicker. Dobrou zprávou pro všechny cestovatele s nízkým rozpočtem přináší nízkonákladová společnosti Norwegian, která nabízí ceny okolo 1 000 Kč za jednosměrnou letenku.

 

Helsinky

Trasa přímého letu z Prahy, přehled tarifů na Kiwi.com

Široká nabídka hotelů a penzionů v Helsinkách na booking.com

booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do města Helsinky?

 

Hlavní vlakové nádraží Helsinky

 

Městská doprava (MHD) v Helsinkách

 

Helsinky a jižní Finsko

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.