Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Levné letenky do thajského Bangkoku

BangkokProč nevyužít příznivých cen letenek do exotického Bangkoku a nepodívat se za krásami jihovýchodní Asie. V těchto chladných nevlídných dnech je rozumné vyrazit za přívětivým počasím a prohřát si kosti v hlavním městě Thajska Bangkoku, když letenky do této vzdálené destinace je možné rychle a levně vyhledat a zakoupit  na tomhle webu.

 

 

           
        Přehled letenek z Prahy do Bangkoku na Kiwi.com  
           

 

Lety probíhají z Mezinárodního letiště Václava Havla v Praze a cílová destinace je mezinárodní letiště  Suvarnabhumi, které je vzdálené zhruba 32 kilometrů východně od thajského velkoměsta.

 

Dvě rady před cestou

Je nutné podstoupit očkování před odjezdem do Bangkoku?  Není, doporučeno je základní očkování proti břišnímu tyfu a kontrola očkování proti tetanu, žloutence A, B.

Je potřeba vízum do Thajska? Není nutné. Letíte-li do Bangkoku jako turista s maximální délkou pobytu 30 dní a dostanete-li se do Thajska přes mezinárodní letiště.

Počasí v Bangkoku: panuje zde vysoká vlhkost vzduchu okolo 75% a teploty v zimních měsících se pohybují přes den kolem 29°C.

Průměrné denní teploty v Bangkoku od ledna do prosince v [°C].


27.5

28.8

30.2

31.3

30.4

30.1

29.6

29.3

29.1

28.8

28.1

27.1

 

 

Letiště v Bangkoku

Letiště v Bangkoku (BKK) nese jméno Bangkok-Suvarnabhumi a je dílem známého německého architekta Helmuta Jahna. Stavební práce a technologie na vybavení letiště, které vyrostlo na místech bývalých močálu, stály přes čtyři miliardy USD a letiště bylo po mnoha odloženích otevřeno až v roce 2006. Designeři nezapomněli na bohatou vnitřní výzdobu letištní haly uměleckými díly a dekoracemi v příznačném thajském stylu.

Pravidelná vnitro letištní doprava je zdarma a plní funkci spojení mezi odbavovacím teminály, střediskem pronájmu vozů, autobusovým terminálem. Nejlepší možností jak se z letiště dostat je využití nadzemní vlakové dráhy pojmenované City line. Vlaky jezdí v patnácti minutových intervalech a cesta do centra trvá přibližně 30 minut.

 

Bangkok

 

Historie města Bangkok

V současné době žije v nejvíce osídleném městě Thajska více než 8 milionu obyvatel.  V městě je všudy přítomný rušný pouliční život a město samotné nabízí nesmírné množství turistických zajímavostí. Bangkok je doslova přeplněn stovkami starobylých buddhistických chrámů. Hlavní thajské město je známé také dopravními problémy a to i přes jeho rozsáhlou dopravní infrastrukturu. Neustálé zvyšování počtu soukromých automobilů způsobuje městu velké problémy.

komplex Wat PhoMezi nejvíce navštěvované místa thajské metropole patří : Národní muzeum  - prohlídka obsáhlých sbírek zabere nejméně půl dne, Velký palác  býval sídlem královské rodiny a je znám také pod jménem Královský palác, Wat Arun - chrám úsvitu je jedna z nejstarších památek ve městě, budhistický chrámový komplex  Wat Pho byl založen v 16. století a jeho největším magnetem je 46 m dlouhá a 15 m vysoká socha ležícího Buddhy ve stavu nirvány, palác Vimanmek byl postavený z týkového dřeva v roce 1868 a je současně největší stavbou tohoto druhu v Guinessově knize rekordů.

 


Zajímavost z Thajska:

Velkou reklamu Thajsku udělal dobrodružný film Pláž podle knižní předlohy Alexe Garlanda s Leonardem Di Capriem v hlavní roli. Mnoho lidí si nenechá ujít z tohoto důvodu návštěvu Bangkoku zvláště pak pláže Ao Maya v zátoce Maya Bay. Jsou to pláže s bílým pískem a palmovými háji. Místní laguna s křišťálově čistou vodou a kouzelný podmořský svět je jako stvořen pro potápěče.

 

Pláž v Thajsku 

Známá pláž ze stejnojmenného filmu - Beach

 


Adresa velvyslanectví ČR v Bangkoku, oficiální web stránky http://www.mzv.cz/bangkok

 

Velvyslanectví ČR v Thajsku

71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.

Bangkok 10330

Thajsko

+66/22509223

bangkok@embassy.mzv.cz

Adresa konzulátu Thajska, oficiální web stránky http://www.thaiembassy.cz

Velvyslanectví Thajského království

Romaina Rollanda 3

Praha 6 - Bubeneč  160 00

Czech Republic

00420 - 220 571 435, 220 571 439

thaiemb@vol­ny.cz

 

 

 

Čtěte také:

Tipy a rady na cestu do Thajska

Seznam letišť v Thajsku

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.