Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Souostroví Phi Phi skrývá filmovou „Pláž“ s Leonardem DiCapriem

Mladý batůžkář Richard touží po dobrodružství. Přijíždí do Thajska. Ubytovává se v levném hotelu v Bangkoku a seznamuje se s novými lidmi. V té době ale ještě netuší, že na vzdálenějším souostroví bude moci objevit nádhernou neposkvrněnou pláž...to je velmi stručný děj filmu  „Pláž“ s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

A mnozí ti, kteří u televizních obrazovek doslova žasli nad krásou oné pláže, možná ani netuší, že onu filmovou pláž mohou vidět na živo!

 


Na jihu Thajska zažijete scény jako z filmu

Na jihu Thajska, nedaleko oblíbeného ostrova Phuket, se nachází souostroví Phi Phi, které je omývané Andamanským mořem. Je tvořené šesti ostrovy. Nejvýznamnější pro turisty jsou pouze dva - ostrov Phi Phi Don, na kterém najdete nejrůznější ubytování a potápěčské školy a ostrov Phi Phi Leh. Ten je do současné době stále neobydlený. Turisty na něj přivážejí lodě, aby zde našli podobnosti se záběry filmu „Pláž“. Bohužel úplnou shodu není možné najít. Pro filmařské účely byly záběry upraveny. Na rozdíl od skutečné zátoky Ao Maya, se nad tou filmovou tyčí hora. Krásy podobné té z filmu si však na ostrově Phi Phi Leh užijete do sytosti.

 

 

Souostroví Phi Phi nabízí parádní podmínky pro potápění

Průzračně čistá voda a bohatý život pod ní láká na souostroví Phi Phi řadu vášnivých potápěčů. Nejen profesionálové, nýbrž i amatéři jsou vítáni.

Co jste dosud nestihli, se můžete doučit zrovna tady. Souostroví Phi Phi je pověstné velkou nabídkou potápěčských škol, které představují hlavní živobytí místních obyvatel.

Na souostroví Phi Phi si užijete sluníčko a klid. Možná, až moc klidu. Ti, kteří by chtěli druhou část své dovolené strávit poněkud akčněji, se mohou vydat do Bangkoku hlavního města Thajska.

 

Potápění na ostrově Phi Phi, zdroj: YouTube CC, Andrea Bresciani

 

V Bangkoku čekejte ruch, dopravní chaos a erotické kluby

I přesto, že je Bangkok od souostroví Phi Phi dost vzdálený, už kvůli jeho jedinečné atmosféře se vyplatí jej navštívit. Nejlidnatější místo Thajska s rušným denním i nočním životem vás přivítá s otevřenou náručí. Z čeho možná nebudete moci usnout ještě dlouho poté, co Bangkok opustíte, je chaotická dopravní situace, která městu vládne. Zácpy, troubení a divoká jízda je zde na denním pořádku. Do hlavy vám nepůjde ani množství erotických podniků, které otevřeně lákají zájemce o lechtivé chvilky s thajskou společnicí.

Navštívíte-li temperamentní Bangkok a poté panensky čisté souostroví Phi Phi, půjdete přesně ve stopách Leonarda DiCapria ve filmu „Pláž“. Je k podivu, že tak krásné místo bylo až donedávna turistům skryto.

Právě filmová Pláž z roku 2000 o něm zvýšila povědomí. Všem těm, kteří nedotčená místa milují a raději než uměle vytvořené turistické resorty upřednostňují liduprázdné pláže, nezbývá jen doufat. Doufat, že souostroví Phi Phi, konkrétně zátoka Ao Maya na ostrově Phi Phi Leh bude nadále tak krásná a nedotčená.

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Kde se natáčel Limonádový Joe?

Kde se natáčel film Padesát odstínů šedi?

Turisté hojně míří do míst, kde se točil Sex ve mestě 2

Kde se natáčel film Ostrov hrdlořezů?

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

 

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.