Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na eurovíkend: Avignon a jeho slavný most

Když se řekne Avignon, zřejmě si vybavíte známou píseň, ve které se zpívá o Avignonském mostě. Ovšem město Avignon toho nabízí více, než-li pouhý most. Avignon hostí například divadelní festival v letních měsících. V tu dobu se do města sjedou různí herci, mimové a jiní umělci.

Historie Avignonu sahá až do Římské říše. Později bylo město sídlem papežů a to ve 14. století. Rázem se z města stalo centrum kulturního i náboženského života.

Co je k vidění dnes v tomto jihofrancouzském městě?

 

Papežský palác

Je to největší gotický palác na světě a je v seznamu UNESCO. Palác je rozdělen na dvě části, vyznačené rozdílnými styly dvou stavitelů, někdy jsou označovány jako Starý Palác a Nový Palác.

 

Avignonský most

Avignonský most zná snad každý z písničky. Ovšem další detaily už zná málokdo. Například dnes už tento most není celý. Dochovala se pouze část z tohoto mostu. Za jeho částečnou ztrátu můžou války a povodně. A tak dnes mostu zbyly jen čtyři mostní oblouky. Původně měl most 22 oblouků a zhruba 900 metrů. Jeho historie sahá až do 12. století.

 

Nedaleko Avignonu jsou dva přírodní parky "Regionaler Naturpark Alpilles" a "Parc Naturel régional du Luberon". V parku Alpilles leží zajímavá zřícenina Les Baux-de-Provence, která stojí na skalní plošině, odkud je úžasný výhled na zdejší krajinu.

 

Cesta do Avignonu

Francouzský Avignon najdete v jižní části Francie, nedaleko Marseille. Vycestujete-li tedy do Avignonu, bude se vám zřejmě hodit cestovní pojištění. Přeci jen vás čeká zhruba 1 300 km jízdy. Dnes není problém si cestovní pojištění sjednat online, a vybrat to nejlepší. Je mnoho webových stránek například TopSrovnani.cz, kde srovnávají všemožné pojištění, cestovní pojištění, ale třeba i povinné ručení.

Pokud vyrazíte svým vozem, bude se vám hodit informace, že ve Francii jsou zpoplatněny dálnice a rychlostní komunikace podobně jako v Itálii či Chorvatsku – za pomoci mýtných bran. Výše poplatku se odvíjí dle ujetých kilometrů v placeném úseku. Průměrná cena je 9 €/100 km.

Francie patří do zemí, kde je platné naše povinné ručení. Seznam zemí, kde vám vystačí běžné povinné ručení, najdete na zelené kartě k vozidlu. Před cestou si ale pro jistotu zkontrolujte, zda ve vašem seznamu je i Francie. Pokud vyrazíte mimo EU, je možné, že běžné povinné ručení tam nebude platné. Není však problém si sjednat povinné ručení online přes internet, tzv. povinné ručení do zahraničí.

Mapa zpoplatněných dálničních úseků ve Francii (přibližte si mapu dvojklikem či tlačítkem plus):

 

Zdroj: dalnicni-znamky.com

 

Ubytování v Avignonu

Ubytování v Avignonu od 2 276 korun /3 nocí/3 osoby
Čt, 7. března 2013 do Ne, 10. března 2013
2 276 Kč (pro 3 osoby)
Booking.com - objednat
Akční ubytování

 

 

 

Papežský palác

 

 

Avignonský most

 

 

   
  Čtěte také:
 

Avignon: Papežské město uprostřed levandulových polí

 

Tip na eurovíkend: Avignon a jeho slavný most

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.01.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.