Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Až 84 letů denně? Nejvytíženější světovou leteckou trasou je linka Singapur - Kuala Lumpur

Pokud byste čekali, že nejvíc letadel denně přeletí mezi New Yorkem a Washingtonem nebo Londýnem a Paříží, jste na omylu.

Podle nově zveřejněné zprávy společnosti OAG Aviation totiž byla za loňský rok vůbec nejvytíženější mezinárodní linkou trasa mezi Singapurem a Kuala Lumpur. V průměru se zde uskutečnilo až 84 letů denně.

 

Na trase létá celkem 7 leteckých společností

Společnost OAG Aviation, která shromažďuje a analyzuje údaje o letecké dopravě z celého světa, uvedla, že se mezi Singapurem a Kuala Lumpur za loňský rok (do února 2018) uskutečnilo neuvěřitelných 30 537 letů.

Na trase mezi Singapurem a Kuala Lumpur v Malajsii létá celkem 7 společností, které za loňský rok převezly více než 4 miliony cestujících. Aerolinky AirAsia, Malaysia Airlines, SilkAir, Jetstar, Singapore Airlines, Malindo Airways a Scoot uskutečnily v průměru až 84 letů denně a tato trasa tak překonala i linku mezi Hongkongem a Tchaj-pejí, která skončila s 28 887 lety až na druhém místě.

Za nárůstem letů může podle analytiků především rozšíření nízkonákladových dopravců, kteří v oblasti Asie létají. K vytíženosti trasy mezi Singapurem a Kuala Lumpur zřejmě přispívá i to, že se jedná o relativně krátký let trvající pouze 1 hodinu. Asie obecně je, co se leteckých spojů týče, nejvytíženějším kontinentem světa a v žebříčku prvních 20 nejvytíženějších mezinárodních linek zaujímá téměř všechny pozice.

 

 

 

Nejvytíženější vnitrostátní linkou je trasa ze Soulu na ostrov Čedžu

I když se však na trase mezi Singapurem a Kuala Lumpur uskutečnilo nejvíce letů, nebylo zde převezeno nejvíce cestujících. Počtu přepravených pasažérů totiž dominuje trasa Hongkong - Kuala Lumpur, kudy bylo za loňský rok přepraveno 6,5 milionů lidí.

Na seznamu nejvytíženějších mezinárodních linek pak dominuje ještě například trasa Jakarta - Singapur, Hongkong - Šanghaj nebo New York - Toronto.

Pokud je ale řeč o nejvytíženější vnitrostátní lince, tam je stále absolutním vítězem trasa mezi jihokorejským Soulem a ostrovem Čedžu. Tudy totiž neproletí ani 84, ani 100, nýbrž neuvěřitelných 180 letů denně (zhruba 65 000 letů ročně). Úroveň leteckého dispečinku zde zřejmě musí být na opravdu vysoké úrovni.

Autor: Eliška Střelková

 

 

 

 

 

    Čtěte také:  
 

 

Qatar Airways zahájily lety na nejdelší lince na světě

 

 

 
 

 Jedna z nejdelších leteckých tras: Dubaj – Auckland

 
  Letový provoz on -line  
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.