Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Dovolená v Rakousku: Solná komora vás uchvátí

Foto, en.wikipedia.orgRakousko ukrývá množství jedinečných přírodních skvostů, za kterými míří turisté z celé Evropy. Populární je dovolená v Rakousku u jezera. Lokalita známá jako Solná komora patří k nejkrásnějším a zároveň nejnavštěvovanějším regionům v zemi. Rozkládá se napříč třemi regiony – největší část se nachází v Horním Rakousku, menší části pak ve Štýrsku a v Salcburku. Region charakterizují nádherná panoramata hornatých krajin, křišťálově čistých jezer a malebných měst.

Foto, en.wikipedia.orgSolná komora Rakousko, to je celkem 76 jezer a jezírek, kde se můžete vykoupat a provozovat vodní sporty jako surfing nebo jízdu na vodních lyžích. Na větších vodních plochách se pořádají vyhlídkové jízdy parníkem. Na své si přijdou také milovníci pěší turistiky a cyklistiky – zdejší tratě pro horská kola a stezky vedou přes úžasnou krajinu. No a pokud preferujete výlety s důrazem na poznávání pamětihodností a kulturních památek, ani v tomto ohledu nepřijdete zkrátka. K nejzajímavějším místům patří Hallstatt, Traunkirchen, St. Wolfgang a Bad Ischl.

Foto, en.wikipedia.orgTraunkirchen

 

 

Foto, en.wikipedia.orgZa zmínku stojí také návštěva některé ze zdejších ledových jeskyní v masivu Dachstein, vyjížďka zubačkou na vrchol Schafberg nad St. Wolfwangem nebo výlet do solného dolu v Hallstattu. Aktivit, které lze v oblasti Solné komory dělat, je nespočet. Dovolená Rakousko je skvělou volbou pro mladší i starší páry, sportovně založené jedince i rodiny s dětmi.

K nejnavštěvovanějším jezerům patří Fuchslsee, které většina turistů označuje za jedno z nejhezčích v Solné komoře. K populárním výletním cílům patří nedaleký Salcburk, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nejteplejším rakouským vnitrozemským jezerem je Attersee s mimořádně kvalitní vodou. Titulem „největší“ se honosí jezero Traunsee nedaleko malebného lázeňského městečka Bad Ischl a romantického městečka Gmunden. Zde se můžete projet v nejstarším parníku na světě.

 

Foto, en.wikipedia.orgBad Ischl

 

Pokud vás dovolená v Rakousku zaujala, zamiřte na www.traveler.cz. CK Traveller se na Rakousko specializuje a postará se o to, abyste si pobyt užili na maximum!

 

 

   
  Čtěte také:
 

SOLNÝ DŮL V BERCHTESGADENU

 

Vydejte se do Hallstattu, dobře skrývaného klenotu Rakouska

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.04.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.