Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Dovolená v Rakousku: Solná komora vás uchvátí

Foto, en.wikipedia.orgRakousko ukrývá množství jedinečných přírodních skvostů, za kterými míří turisté z celé Evropy. Populární je dovolená v Rakousku u jezera. Lokalita známá jako Solná komora patří k nejkrásnějším a zároveň nejnavštěvovanějším regionům v zemi. Rozkládá se napříč třemi regiony – největší část se nachází v Horním Rakousku, menší části pak ve Štýrsku a v Salcburku. Region charakterizují nádherná panoramata hornatých krajin, křišťálově čistých jezer a malebných měst.

Foto, en.wikipedia.orgSolná komora Rakousko, to je celkem 76 jezer a jezírek, kde se můžete vykoupat a provozovat vodní sporty jako surfing nebo jízdu na vodních lyžích. Na větších vodních plochách se pořádají vyhlídkové jízdy parníkem. Na své si přijdou také milovníci pěší turistiky a cyklistiky – zdejší tratě pro horská kola a stezky vedou přes úžasnou krajinu. No a pokud preferujete výlety s důrazem na poznávání pamětihodností a kulturních památek, ani v tomto ohledu nepřijdete zkrátka. K nejzajímavějším místům patří Hallstatt, Traunkirchen, St. Wolfgang a Bad Ischl.

Foto, en.wikipedia.orgTraunkirchen

 

Foto, en.wikipedia.orgZa zmínku stojí také návštěva některé ze zdejších ledových jeskyní v masivu Dachstein, vyjížďka zubačkou na vrchol Schafberg nad St. Wolfwangem nebo výlet do solného dolu v Hallstattu. Aktivit, které lze v oblasti Solné komory dělat, je nespočet. Dovolená Rakousko je skvělou volbou pro mladší i starší páry, sportovně založené jedince i rodiny s dětmi.

K nejnavštěvovanějším jezerům patří Fuchslsee, které většina turistů označuje za jedno z nejhezčích v Solné komoře. K populárním výletním cílům patří nedaleký Salcburk, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nejteplejším rakouským vnitrozemským jezerem je Attersee s mimořádně kvalitní vodou. Titulem „největší“ se honosí jezero Traunsee nedaleko malebného lázeňského městečka Bad Ischl a romantického městečka Gmunden. Zde se můžete projet v nejstarším parníku na světě.

 

Foto, en.wikipedia.orgBad Ischl

 

Pokud vás dovolená v Rakousku zaujala, zamiřte na www.traveler.cz. CK Traveller se na Rakousko specializuje a postará se o to, abyste si pobyt užili na maximum!

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.04.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!