Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

SOLNÝ DŮL V BERCHTESGADENU

Troufám si ihned v úvodu říci, že na tento solný důl budete vy i vaše děti ještě dlouho vzpomínat. Sůl a dobrá nálada se zde těží dodnes.

 

 

O přítomnosti soli vypovídají již samotné místní názvy jako například Salzburg. Právě 30 kilometrů od města Salzburg se solný důl v Berchtesgadenu nachází.

Byla to právě sůl, která představovala bohatství zdejšího kraje a měla významnou roli již v minulosti. Důl nepatří do Rakouska, nýbrž do Bavor. Na tomhle zajímavém místě se dozvíte vše potřebné o soli, kde se objevila, jak se získává a ještě poznáte, jaká s ní může být dole v dole zábava.

 

Berchtesgaden

 

Dodnes funkční solný důl v Berchtesgadenu je nejstarším svého druhu na  německém území. Část dolu je již mnoho let zpřístupněna veřejnosti. Je až fascinující, co nám může napínavá prohlídka nabídnout. V podobě prohlídky, o které se budeme dále dozvídat, si ji návštěvníci užívají již od roku 2007. Tato dobrodružná výprava trvá přes hodinku a urazíte trasu v délce cca 1,5 kilometru.

 

Trasa z Prahy do Berchtesgadenu autem, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

     
    Ubytování v této lokalitě
   

Hotel Schwabenwirt - cena na noc pro dva od 1 250 kč

     

 

VYRÁŽÍME

  • žádné strachy z jazykové nevybavenosti, k dispozici vám bude audio průvodce v češtině
  • oblečete si místní důlní kombinézu, kterou oceníte při zdejší teplotě, která se drží okolo 13 stupňů
  • minivláček vás odveze do samotného nitra Alp
  • zde vás čeká působivá projekce, kde jeskynní prostor simuluje filmové plátno a promítají vám tu poučná videa doprovázená skvělými efekty
  • dřevěná skluzavka, ke které se dostanete hned poté, vás zaveze ještě hlouběji do hor, měří 40 metrů, skluzavka je strmá a sloužila ke zrychlení přepravy mezi jednotlivými patry dolu
  • za pomoci filmu a interaktivního modelu zjistíme, jak vypadala a vypadá těžba soli, jaké jsou varianty jejího získávání a jaké je její následné zpracování
  • plavba po podzemním jezeře je skutečným vrcholem prohlídky, je doprovázena projekcí, která způsobí, že přestanete vnímat prostor, ohromující zážitek
  • a mnoho jiných zastávek vás ještě čeká spolu s další skluzavkou, solnými kameny, ochutnávkou solanky -vody nasycené solí- právě touto formou se sůl v Berchtesgadenu získává

V dolech je zákaz focení, ovšem na konci prohlídky si můžete zakoupit fotografie pořízené při vaší jízdě vláčkem či ze skluzavky. V malém obchůdku si navíc zakoupíte jak zdejší sůl, tak jiné lákavé suvenýry. Solný důl v Berchtesgadenu je přístupný celoročně, každý den.

Pokud chcete objevit krásu ''bílého zlata'', neváhejte začít své poznání právě tady. Solný důl v Berchtesgadenu, vám svou moderní prohlídkou plnou informací a dobrodružství, přiblíží vše potřebné o tomto významném nerostu.

Autor: Michaela Částková

 


Zdroj videa: YouTube CC, autor: Veverkovec

 

       
    Čtěte také:  
   

Vše, co byste měli vědět o Orlím hnízdě

 
   

Mozartovo město a okolí

 
   

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

 
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.06.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.