Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vydejte se do Hallstattu, dobře skrývaného klenotu Rakouska

cs.wikipedia.orgToto malebné městečko, které se rozkládá u stejnojmenného jezera, bylo až do 19.století, bylo přístupné pouze lodí nebo horskou stezkou. Dnes patří k vyhledávaným turistickým atrakcím a zároveň je na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

 

Městečko asi s 900 obyvateli bývá označováno za jedno z nejkrásnějších měst ležících u jezera. Způsobuje to jeho malebný charakter i to, jak je sevřené mezi nádherná pohoří. Nejen díky přírodě tu najdete spoustu míst k navštívení.

 

cs.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

  Autor fotek: volné dílo


Hlavní náměstí

V centru města se nachází hlavní náměstí (Marktplatz) se sochou Nejsvětější trojice a domy s pohádkovým charakterem. Kromě hotelů, restaurací a kaváren tu jsou i obchůdky s rozmanitými suvenýry. Po celý rok se zde konají různé události, jako je tradiční průvod Corpus Christi na jaře, vánoční trhy v zimním období a koncerty v průběhu roku.

 

 

Kostnice v kapli sv. Michaela

Od 12.století existuje v Hallstattu kostnice v barokním stylu, která nyní uchovává víc než 1200 lebek. 610 z nich je pomalovaných, popsaných datem úmrtí a uspořádaných podle rodin. Tato tradice zdobení lebek začala v roce 1720, kdy na hřbitově už nebylo místo a kvůli okolním horám jej nebylo kam rozšířit. Lebky spolu s dlouhými kostmi vyzvedli z hrobů k očištění a usušení (zbytek odvezli za město) a lebky pomalovali nejčastěji květinami, které pokládali k hrobům.


Kostel Kalvarienberg

Kostel postavený v roce 1711 představuje mistrovské dílo barokní architektury. Městu ho věnoval bezdětný pár, který tu je pohřbený, a kostel měl zároveň sloužit pro celé město jako místo k modlení. Kostel na kraji města poskytuje působivé výhledy na Hallstatt a jeho okolí.


Jezero Hallstatt

Velké jezero spojuje tři malá města: Obertraun, Bad Goisern a Hallstatt. Je asi 125 metrů hluboké a bylo jediným přepravním způsobem pro transportování těžké soli. Dnes návštěvníci obdivují jezero z vrcholů hor, plavou v jeho čisté vodě nebo se vydávají na výlety lodí a poznávají historii Hallstattu a jeho okolí.

Více informací načerpejte zde.


Hallstattský solný důl

Některé zdroje uvádí, že se v tomto dole těžilo už v 15.století, což z něj dělá nejstarší solný důl na světě. Důl byl využíván až do moderní doby a tvořil nejdůležitější místo pro hornictví v regionu, nyní slouží jako turistická atrakce představující život horníků a historii hornictví.

Více informací o dolu čtěte zde.

 

    Ubytování v této oblasti

Hallstatt

 


*Autor úvodní fotky - By Jitka Erbenová (cheva) (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Zdro videa: YouTube CC LIFE and ADVENTURE, Hallstatt

 

 

logo

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.