Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Navštivte italské Dolomity a jejich zajímavé okolí

Oblíbeným prázdninovým cílem, ať už v létě nebo v zimě, jsou italské Dolomity. Díky svým přírodním zajímavostem, bohaté historii, příjemným vesnicím a městečkám mají co nabídnout horolezcům, lyžařům, cyklistům, svátečním turistům i rodinám s dětmi.

 

   
   

Neodolatelné přednosti dovolené v Dolomitech

Pohoří Dolomity je součástí italských Alp, které se nacházejí na severu země. Na rozdíl od sousedních rakouských Alp jsou mnohem pestřejší, barevnější, mají bohatší vegetaci a skály jsou také různorodější. Jedná se vlastně o zkamenělé korálové útesy. Pokud jste někdy viděli Marmoladu, Tre Cime di Lavaredo, tak už je vždycky poznáte. K těmto jedinečným horám vedou různé cesty, dá se i po pohodlné cestě třeba s invalidním vozíkem. Dolomity nejsou totiž jenom rájem horolezců, kteří zde najdou spoustu zajištěných tras, nebo cyklistů, kteří si dávají do těla na trase slavného závodu Giro d´Italia.

 

     Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

 

Nádherná příroda láká k procházkám i méně zdatné jedince, kteří chtějí obdivovat alpské louky, z nichž je každá úplně jiná. Výhodou Dolomit je kromě jejich krás také snadná dosažitelnost a rozmanité možnosti trávení volného času, od kterého se odvíjí i využití nabídky italského ubytování – od hotelů, penzionů, horských chat až po apartmány v soukromí

 

 

Kouzlo horských městeček

Zázemí pro turisty poskytují milá městečka i známá horská střediska jako Cortina d´Ampezzo, která je jakýmsi hlavním městem Dolomit. Jedná se o dějiště mnoha světových lyžařských závodů i Zimních olympijských her, proto je vyhledávána především milovníky zimních sportů. Kromě skvělých lyžařských tratí poskytuje Cortina d‘Ampezzo skvělé služby – různé typy ubytování, obchůdky, bary, krytý bazén, bobová dráha atd.), které jsou tu samozřejmě pro turisty i v létě.

K nejnavštěvovanějším italským lyžařským střediskům patří také Madonna di Campiglio mezi skupinou pohoří Dolomiti di Brenta a ledovců Adamello a Presanella. Je jedním z nejnavštěvovanějších italských lyžařských středisek. Nedaleko se nachází malý poklad – Pinzolo v údolí Val Rendena, pohostinné městečko uprostřed nádherné přírody s nedalekým lyžařským areálem. 

 

 

 


Mozaika letních i zimních zážitků

Výletníci, kterým nestačí jen sportování a procházky po horách, se mohou vypravit i kousek dál. Jen pár desítek kilometrů je to k moři do Benátek nebo do jiných historických měst, třeba do Verony. Tady panuje jiná atmosféra a jiný ruch než v horách, gastronomické a kulturní zážitky obohatí paletu prázdninových dojmů.

 

Obr.:Verona

Zdroje fotografií: Pixabay.com a Freeimages.com

 

 

Přehled ubytování v Dolomitech přes portál booking.com
 

 

 

     
                 Průvodce - Dolomity  
     

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.12.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!