Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Navštivte italské Dolomity a jejich zajímavé okolí

Oblíbeným prázdninovým cílem, ať už v létě nebo v zimě, jsou italské Dolomity. Díky svým přírodním zajímavostem, bohaté historii, příjemným vesnicím a městečkám mají co nabídnout horolezcům, lyžařům, cyklistům, svátečním turistům i rodinám s dětmi.

 

   
   

Neodolatelné přednosti dovolené v Dolomitech

Pohoří Dolomity je součástí italských Alp, které se nacházejí na severu země. Na rozdíl od sousedních rakouských Alp jsou mnohem pestřejší, barevnější, mají bohatší vegetaci a skály jsou také různorodější. Jedná se vlastně o zkamenělé korálové útesy. Pokud jste někdy viděli Marmoladu, Tre Cime di Lavaredo, tak už je vždycky poznáte. K těmto jedinečným horám vedou různé cesty, dá se i po pohodlné cestě třeba s invalidním vozíkem. Dolomity nejsou totiž jenom rájem horolezců, kteří zde najdou spoustu zajištěných tras, nebo cyklistů, kteří si dávají do těla na trase slavného závodu Giro d´Italia.

 

     Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

 

Nádherná příroda láká k procházkám i méně zdatné jedince, kteří chtějí obdivovat alpské louky, z nichž je každá úplně jiná. Výhodou Dolomit je kromě jejich krás také snadná dosažitelnost a rozmanité možnosti trávení volného času, od kterého se odvíjí i využití nabídky italského ubytování – od hotelů, penzionů, horských chat až po apartmány v soukromí

 

 

Kouzlo horských městeček

Zázemí pro turisty poskytují milá městečka i známá horská střediska jako Cortina d´Ampezzo, která je jakýmsi hlavním městem Dolomit. Jedná se o dějiště mnoha světových lyžařských závodů i Zimních olympijských her, proto je vyhledávána především milovníky zimních sportů. Kromě skvělých lyžařských tratí poskytuje Cortina d‘Ampezzo skvělé služby – různé typy ubytování, obchůdky, bary, krytý bazén, bobová dráha atd.), které jsou tu samozřejmě pro turisty i v létě.

K nejnavštěvovanějším italským lyžařským střediskům patří také Madonna di Campiglio mezi skupinou pohoří Dolomiti di Brenta a ledovců Adamello a Presanella. Je jedním z nejnavštěvovanějších italských lyžařských středisek. Nedaleko se nachází malý poklad – Pinzolo v údolí Val Rendena, pohostinné městečko uprostřed nádherné přírody s nedalekým lyžařským areálem. 

 

 

 


Mozaika letních i zimních zážitků

Výletníci, kterým nestačí jen sportování a procházky po horách, se mohou vypravit i kousek dál. Jen pár desítek kilometrů je to k moři do Benátek nebo do jiných historických měst, třeba do Verony. Tady panuje jiná atmosféra a jiný ruch než v horách, gastronomické a kulturní zážitky obohatí paletu prázdninových dojmů.

 

Obr.:Verona

Zdroje fotografií: Pixabay.com a Freeimages.com

 

 

Přehled ubytování v Dolomitech přes portál booking.com
 

 

 

     
                 Průvodce - Dolomity  
     

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.12.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.