Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Verona představuje velkou romantiku

Verona, en.wikipedia.orgKdyž se řekne italská Verona, většině lidí se hned vybaví proslulí milenci Romeo a Julie. Ano, tohle dvěstěpadesátitisícové město je skutečně spojeno s touto známou dvojicí. Ovšem proslavený balkon, po kterém prý měl Romeo šplhat za svou Julií, není jedinou pozoruhodnou zdejší památkou.

 

 

 

 

Navštivte dějiště gladiátorských her

Historie města začíná mnohem dříve, už v dobách Etrusků a Keltů, svoji první zlatou éru potom zažívá v době římské říše.

Za středověku se mění v samostatný městský stát, kterým je i ve 12. a 13. století. V následujících dobách jí potom vládnou různí lidé. Například Benátčané, ale také Habsburkové. Díky tomu zde můžete objevovat bezpočet historických památek z různých etap.

 

 

Centrum leží na řece Adige. Oba břehy spojuje bezpočet mostů. Které památky byste při procházkách z jednoho břehu na druhý přehlédnout rozhodně neměli? Za pozornost stojí velká aréna z 1. století př. n. l., která bývala dějištěm gladiátorských her. Stojí na náměstí Piazza Bra (mapa).

Verona, en.wikipedia.orgPizza Bra při pohledu z Arény


Verona, en.wikipedia.orgAréna, By Lo Scaligero (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Zdobný kostel a obrazárna na úpatí hor

Během toulání starým městem nevynechte románský kostel San Zeno Maggiore z doby 12.–13. století. Budete uchváceni, protože jde o velmi zajímavý kostel. Za pohled stojí dřevěný strop, dveře hojně vyzdobené bronzovými reliéfy a mramorový portál z románského období.

Vaše oči upoutají i dvě náměstí Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, u nichž se to doslova hemží kostely, paláci a pomníky.

Římské divadlo vám zase nabídne nevšední výhled na město. Když zvládnete projít nejhlavnější veronské památky, samozřejmě včetně Casa di Giulietta, tedy Juliina domu s balkonem a také Casa di Romeo, Romeova domu, prozkoumejte i okolí. Dopřejte si výlet k Lago di Garda, největšímu italskému jezeru, které je vzdálené jen kousek od Verony.

 

Poloha jezera

Poloha jezeza, zdroj: openstreetmap.org

Verona, en.wikipedia.orgLago di Garda, autor fotky - Ampfinger, creative commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Mario Kobinger, Verona

 

Kde složit hlavu přes noc?

Ubytování v této lokalitě na booking.com

Verona

Verona

 

Letenky z Prahy do této oblasti

Verona

Trasa přímého letu z Prahy, linku zajišťuje dopravce ČSA, doba letu: 1h 45m, cena zpátečních letenek cca 3,7 tis. Kč, přehled tarifů na webu Kiwi.com

     Mohlo by vás zajímat: Informace o Letišti Verona (VRN), čtěte zde.

Verona - letenky

 


*Autor úvodní fotky - By Didier Descouens (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Trasa jízdy autem do Verony z Prahy. Vzdálenost: 815 km. Čas: 8:41.

 

 

Autopujčovna - Verona
   

 


Mohlo by vás zajímat:

Město Romea a Julie - Verona

Verona a Venézia

Verona z Norimberka za 540 Kč

Na víkend do Verony za 540 Kč

Verona Porta Nuova railway station

Doba letu do Verony

 

 

 

 

                                                  Další italská města
  Neapol Miláno Florencie Salento Benátky  
  Řím Rimini Bormio Sorrento Portoferraio  
  Ancona Salerno Livorno Siena Alghero  
  Caorle Trapani Cagliari Pisa Lucca  
  Terst Reggio di Calabria Janov Bolzano Aquileia  

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.