Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Startuje nejdelší linka na světě, spojí Singapur a New York

Úctyhodných devatenáct hodin poletí letoun typu Airbus A350-900 ULR, nejnovější letadlo společnosti Singapore Airlines, na trase mezi městy Singapur a New York.

 

 

 

 

Po odpolední čtvrté hodině vzlítne ze singapurského letiště stroj, který zůstane ve vzduchu 19 hodin. Zkratka ULR v názvu nejnovějšího letadla Singapore Airlines znamená Ultra Long Range (velmi dlouhý dolet). Letoun je schopný letět 19 hodin, během kterých urazí vzdálenost cca 15 tisíc kilometrů. Jedná se o nejdelší komerční let na světě.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Navgeek Aviation

Singapore Airlines: Příprava na nejdelší komerční let

 

Letoun samotný se od klasických Airbusů A350-900 trochu liší. Pohodlí cestujících je zajištěno redukcí míst k sezení. Zatímco v klasickém  Airbusu A350 může letět cca 300 pasažérů, ULR nabízí jen 161 sedaček (67 v business třídě a 94 v premium economy). Základní ekonomická třída přitom na tomto letu není vůbec v nabídce dopravce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

New York (EWR) – Singapure (SIN) přes vyhledávač Kiwi.com, cena zpátečních letenek cca 28 tis. Kč

 
 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Až 84 letů denně? Nejvytíženější světovou leteckou ...

Jakou mají spotřebu paliva letadla Airbus a Boeing?

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.