Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jakou mají spotřebu paliva letadla Airbus a Boeing?

Letadlo Airbus A319, který je např. ve flotile českého dopravce ČSA, propálí 2,99 kg leteckého benzínu na kilometr letu. V případě letounu typu Airbus A380 je to 13,78 kg na kilometr letu, ale nádrže o objemu 320 tisíc litrů i tak umožňují čtyřmotorovému letadlu dolet více než 15 tisíc kilometrů.

 

 

Letecký benzín se též spotřebovává již při pojíždění, asi 100-200 kg u letadel typu Boeingu 737 či Airbusu A319 a až 10x tolik, v případě letadla Boeing 747.

 

Airbus A 319 společnosti ČSA

 

 

Na dlouhých trasách náklady za palivo představují cca polovinu všech celkových výdajů. Proto velké aerolinie mají zájem investovat do nové generace letadel, která disponuje  kompozitovou konstrukcí a technologicky pokročilými motory s menší spotřebou. Dobrým příkladem úsporného letounu nové generace je Boeing 787 „Dreamliner“. V současnosti nastupuje do služeb mnoha aerolinek Airbus A350 a chystá se Boeing 777X.

 

 

       
      Čtěte také:
      Sledujte pohyb letadel přes Flightradar24.com aj.
      V jaké výšce létají airbusy a boeingy?
      Maximální rychlost dopravních letadel
       

 

 

Více na: https://www.euro.cz/light/22-otazek-o-cestovani-letadlem-na-ktere-jste-vzdycky-chteli-znat-odpoved-1302033#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Vložil/a: Daniel Česák 01.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.