Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Chester – nefalšovaná vůně historie na každičkém kroku

Milovníky skvostů architektury a magické atmosféry dob dávno minulých na první pohled okouzlí historické šperky městečka Chester. Metropole anglického hrabství Cheshire se rozprostírá na řece Dee, jen kousek od hranic s Walesem.

 

 

 

 

 

Nutno podotknout, že patří k jednomu z nejvíce zachovalých měst Velké Británie. Je srdcem Chester City a domov nabízí více než 80 tisícům lidí. Ihned osloví založení města Římany již v roce 79. Název vychází po jménu bohyně řeky Dee – Devě.

 

Poloha města Chester, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Něco z historie

Dnes výjimečné místo okouzlující svou architekturou bylo v dávných dobách jedním velkým bojištěm. Své síly zde měřili Sassové s Velšany proti Dánům. Z 10. – 11. století pochází unikátní saský kříž, který se našel nedaleko Chesteru ve vykopávkách. Později ovládli město Normané a na pahorku vystavěli kamennou pevnost, kterou dnes známe jako Chesterský hrad. Během staletí byl Chester obchodní centrum, známý přístav i útočiště šlechty. Zejména ve Viktoriánských časech vznikly dechberoucí stavby. Jakmile se vydáte do Chesteru, upoutá vás obchodní jádro s dvoupatrovými domy, jež se zrodily ve středověku.

 

 

Co se děje v Chesteru?

Půvabné historické městečko může nabídnout návštěvu kina, divadla, letních Chester Music Festivalu i Chester Midsummer Parade. Velmi zajímavá je akce Chester Mystery Plays, cyklus pašijových her si zachoval svou tvář od středověku dodnes. Projdete se starobylými uličkami anebo si posedíte v hospůdkách u piva. Kroky turistů vedou do Groswenor Museum, kde se návštěvníci dozvědí o historii Chesteru. Vodní věž, Water Tower, leží jen kousek od nejstarší anglické dostihové dráhy. Východně od města najdete největší ZOO Velké Británie.

Nádherné srdce Chesteru upoutá červenohnědými viktoriánskými a tudorovskými domy. Senzací jsou městské hradby dosahující tří kilometrů, zakončené obloukem z let 1768 – 1969. Oblouk je ozdoben skvostnými městskými hodinami, jež byly pověšeny roku 1897 k výročí vlády královny Viktorie. Překrásné hradby patří k nejzachovalejším v Anglii. Velkými lákadly jsou římské klenoty - nekrytý amfiteátr, pozůstatky římských zahrad i věhlasná katedrála.

Autor: Michaela Hajdová


 Hotely v této lokalitě


 

 

                     
    Mohlo by vás zajímat:                
    Města v Anglii Letiště v Anglii              
    Doba letu do Anglie Britská měna              
                     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.