Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Norwich - nejzachovalejší město Velké Británie

Norwich, en.wikipedia.orgNorwich leží v srdci úrodného kraje východní  Anglie a dýchá uvolněnou provinční atmosférou. Z devátého století za vlády Anglosasů se zde zachovala nepravidelná síť ulic. S příchodem Vlámů na počátku 12. století a se založením textilního průmyslu začalo město najednou prosperovat. Do dob průmyslové revoluce v 19. století bylo druhým nejvýznamnějším městem Anglie.

 

 

 

 

 

Nejstaršími částmi města jsou Elm Hill, jedna z nejúchvatnějších ulic v Anglii, a Tombland, bývalá Anglosaská tržnice nacházející se blízko Norwichské katedrály. Obě se mohou pochlubit zachovalými středověkými budovami, v současnosti včleněnými do příjemné oblasti obchodů.

Pestrobarevný trh v centru, jehož obchodní aktivita přežívá už staletí, si rozhodně nelze nechat ujít.

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Norwich, en.wikipedia.org

Tržnice ve městě, autor fotky By No machine-readable author provided. Gerscht assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

 

Norwich

Dopravní obslužnost města zajišťuje Norwich International Airport (NWI), web: www.norwichairport.co.uk, přehled letů na Kiwi.com


Norwich - šesté nejlépe prosperující obchodní centrum Velké Británie

Z původního tržiště založeného Normany v letech 1071 až 1074 se v současné době stalo největší tržiště v Anglii, kde můžete nakupovat šest dní v týdnu.

Obchodní centrum Castle Mall Norwich, otevřené roku 1993, bylo rafinovaně začleněno do stávající historické zástavby – větší část stavby je zapuštěna pod úroveň terénu v úbočí kopce, s parkovištěm na střeše.

 

Norwich, en.wikipedia.org

Nákupní centrum - Norwich


Vydejme do hospůdky pod názvem U Adama a Evy, odtud se dostanete k jedné z nejzajímavějších památek města, ke katedrále (Norwich Cathedral), která je postavena v rázu normanského slohu a v pozdějších letech byla přistavěna vysoká věž a dvoupatrová chrámová loď.

 

Norwich, cs.wikipedia.org 

Norwichská Katedrála, autor fotky: By No machine-readable author provided. Mn~commonswiki assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Od katedrály pojďme o kousek dál

Nyní se projdeme ulicí Prince of Wales, kde budeme objevovat množství barů a klubů. Nelze se divit, že tuto pestrobarevnou ulici vyhledávají obzvlášť turisté a studenti. Vše musí jednou skončit i zábava, vydáme se k břehu řeky Wensum, přejdeme na druhou stranu a ocitneme se na nábřeží, kde narazíme na další záplavu klubů. Kromě klubů je zde kino a několik stylových restaurací a hospůdek.

 

Norwich, en.wikipedia.org

Panorama historického města, autor fotky: By Andrew Hurley (Flickr: Norwich Skyline) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

                            Zajímavá musea, která stojí za návštěvu
RAF Air Defence Radar Museum Ocení příznivci letectví

www.radarmuseum.co.uk

City of Norwich Aviation Museum Museum pro aviatiky

www.cnam.org.uk

Norfolk Tank Museum Museum tanků

http://norfolktankmuseum.co.uk

Strumpshaw Steam Museum

Parní stroje z dob minulých

www.strumpshawsteammuseum.co.uk

John Jarrold Printing Museum Tiskařské museum

www.jarrold.com/what-we-do/museum.aspx


Vzdálenost z Norwiche do Londýna je 118 mil, mapa Google – trasa

 

Nabídka ubytování v této lokalitě na booking.com

Norwich

Norwich

 

 

 

 


Mohlo by vás zajímat:

Krásná anglická panství, která znáte z filmů

Letiště Norwich (NWI)

Seznam měst - Anglie

Nové plastové bankovky

Doba letu do Anglie


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.