Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Krásná anglická panství, která znáte z filmů

Hrabství Klasické anglické romány čtou celé generace čtenářů. Dnešní doba si však žádá i jejich filmové zpracování. Východní Anglie je domovem celé řady velkolepých panství, venkovských sídel a zámků, které filmové producenty přímo lákají, aby zde zasadili děj svých filmů. Vybrali jsme pro vás pět nejzajímavějších lokalit východní Anglie:

 

 

 

Belton house

Panství Belton house ze 17. století je považováno za jeden z nejlepších příkladů anglického venkovského sídla. Není proto divu, že si ho producenti vybrali k natáčení filmových adaptací slavných anglických románů.

V roce 1995 si BBC vybrala toto místo při přípravě filmové verze románu Jane Austenové Pýcha a předsudek. V roce 2006 využila BBC toto panství také k natáčení filmového zpracování Jany Eyrové, kde Belton House představoval Gateshead, tedy domov Janiny tetičky Reedové. U nás se film vysílal pod názvem Osudová láska Jany Eyrové.

 

Belton

 

Keddleston  Hall

U historických románů ještě chvíli zůstaneme. Keddleston Hall je u filmových producentů velmi oblíbený, neboť patří mezi nejimpozantnějších panství východní Anglie.  Natáčela se tu již zmiňovaná Jana  Eyrová (2006). V roce 2008 zazářila Keira Knightley v roli  Georgiany, vévodkyně z Devonshire. Při natáčení filmu Vévodkyně byly hojně využívány nejen interiéry panství Keddleston, ale i jeho okolí. Pro zajímavost - krajina kolem sídla se rozkládá zhruba na 332 hektarech.

 

Keddleston

 

Hardwick

Poslední filmové díly Harryho Pottera se natáčely mimo jiné v Hardwick Estate. Velkolepý dům poblíž Chesterfield, který nechala postavit Bess z Hardwicku v roce 1590,  využili filmaři jako temné panství rodiny Malfoyových ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti.Vzpomínáte – zde se odehrávaly například porady Voldemorta a jeho Smrtijedů.

 

Hardwick

 

Sudbury Hall

Venkovské panství ze 17. století, nyní ve vlastnictví National Trust, bylo využito pro interiéry sídla Pemberley  v adaptaci románu Pýcha a předsudek (1995), kde hlavní roli ztvárnili Colin Firth a Jennifer Erle. I zde se v roce 2006 natáčela Jana Eyrová z produkce BBC pod taktovkou režisérky Susanne Wait.

 

Sudbury

 

Haddon Hall

Haddon Hall je oblíbenou lokací pro filmové i televizní natáčení. Točili se zde mimo jiné scény populárního filmu  Královna Alžběta z roku 1998. V roce 2008 se v Haddon Hall natáčelo historické drama Králova přízeň o osudech Anny Boleynové, kde se v hlavních rolích představily Natalie Portman a Scarlett Johansson. V roce 2010 sem producenti zasadili nejnovější filmovou verzi Jane Eyrové, kde hlavní roli ztvárnila Mia Wasikowska.

 

Autor: Simona P.

 

 

 

 

                Čtěte také průvodce těmito anglickými městy

      Londýn Liverpool
     

Manchester

Leeds

     

Bradford

Bristol

      Cambridge Norwich
      Nottingham Birmingham
      Southampton Plymouth
      Sheffield Portsmouth
      Leicester Peterborough
      Derby Blackpool
      Northamptonshire Bath
      Ipswich Canterbury

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.