Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Velká Británie     

Základní informace na cestu do Londýna

LondýnLondýn, hlavní město  Spojeného království, je jistě lákavou turistickou destinací. Kromě bohaté historie nabízí svým návštěvníkům také nejrůznější zážitky ve formě muzeí, divadel a atrakcí. Postaven již v době římské na březích řeky Temže, se Londýn postupně stal světovou metropolí a centrem kultury.

Do Londýna se nejsnadněji dostanete letadlem. Nachází se zde dvě z největších letišť v Evropě - Heathrow a Gatwick. Po městě se můžete pohybovat metrem (Underground), autobusy, nadzemní dráhou a samozřejmě typickými londýnskými taxíky.

Hlavní turistické atrakce v okolí řeky Temže jsou v dochodové vzdálenosti. A co byste určitě zde neměli minout?

Kromě těch nejvýznamnějších památek, jako je londýnský Tower, Tower Bridge, Big Ben, Houses of Parliament, Downing street a Buckinghamský palác, byste měli navštívit London Eye, ze kterého je překrásný výhled na celé město. Na konstrukci London Eye se spolupodílely i české Škodovy závody. Jedna „jízda“ na tomto obrovském ruském kole trvá přibližně 30 minut. Zajímavým zážitkem je iLondon Eye

plavba po Temži. Poplujete pod londýnskými mosty a minete křižník Belfast. Určitě stojí za návštěvu Docklands, které byly dříve chudší částí města. Dnes jsou přebudovány na obchodní centrum Londýna a své sídlo zde má řada známých firem.

Při putování Londýnem se zastavte u The Globe, Shakespearovského divadla z 16. století. Divadlo je zajímavé tím, že nemá žádnou střechu. Dodnes se zde hrají Shakespearovo hry. Pokud jste příznivcem divadla, tak určitě doporučuji jeho navštívení.

Pokud se rádi bojíte, vydejte se do London Dungeons, které nabízí zažití temných časů Londýnské historie. Projdete si vězení, uvidíte, jak se ve středověku soudilo, zažijete atmosféru anglické metropole, když v jeho ulicích řádil Jack Rozparovač a nakonec se svezete strašidelným vláčkem. Poté si zajisté budete potřebovat odpočinout.

Příjemné spočinutí nabízí londýnské parky, kterých je tu celá řada. Asi nejznámějším z nich je Hyde Park. Už jste někdy stáli jednou nohou na východní a druhou na západní polokouli? V Londýně můžete! Navštivte Nultý poledník a královskou observatoř Greenwich.

Tipy na další výlety čtěte zde

Houses of Parliament

Big Ben

 

 

Nabídka ubytování v Londýně na booking.com

booking.com


Jak se sem dostaneme letecky?

Letenky z Prahy do Londýna Gatwick (LGW)

Letenky z Prahy do Londýna Heathrow (LHR)

Londýn

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy, kam vyrazit v Londýně

Londýn v období adventu

Levné letenky do Londýna už od 500 Kč

Ryanair: Pardubice - Londýn od 1 445 Kč

Ryanair rozšiřuje svoje pole působnosti, nabídne lety z Pardubic do Londýna

Levné letenky Brno-Londýn od 197 korun

Letenka do Londýna za 587 korun

Letenky do Londýna již za 804 Kč!

Letenky na trase Brno – Londýn a Eindhoven od 599 Kč

Jak vypadá britská měna

 

 

Zdroj: YouTube CC, Jana a její svět,  S Janou na cestách | London & Brighton

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.07.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.