Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Peterborough - anglické město u řeky Nene

Katedrála, en.wikipedia.orgV roce 43 Římané osídlují místo dnes známé pod názvem Ermine Street v Peterboroughu. V roce 655 mnich Saxulf dostal od krále Mercie pozemek a položil základní kámen stavby kláštera.

V roce 1643 válka ovládla toto město, královské síly byly ovšem krátce potom poraženy.

Čas běží a v roce 1850 byla zde otevřena železnice - Great Northern Railway, která spojila Peterborough s Londýnem a Yorkem.

Foto, en.wikipedia.org

Město se proměnilo na průmyslové centrum. Roku 1932 byly zaměstnány spousty dělníků v nově otevřené továrně, která vyráběla dieselové motory a v 60. letech zaměstnávala asi 10% obyvatel města.

 

 

 

Mapa,  zdroj - openstreetmap.org

 

 

 

 

Město z velké části osídlili italští imigranti 

Italové zde přicházeli ve velkém z jihu Itálie v 50. letech minulého století, z důvodu náborové akce. Anglické pracovní agentury hledaly velké množství dělníků do cihlářského průmyslu. Na konci 20. století sem začaly proudit davy přistěhovalců z Indie a Pákistánu. Po pádu komunistického režimu do Peteboroughu zavítalo přes 16 000 lidí z nových členských zemí Evropské unie.

Peterborough je důležitou zastávkou na  železniční trati East Coast Main Line, odtud se komfortně dostanete do Londýna i Birminghamu, Norwiche, dále lze navštívit Lincoln a Cambridge.

 

železnice, en.wikipedia.org

 

Město žije kulturními akcemi

Velmi populární jsou pivní slavnosti a Peterborough Festival stejně jako East of England Show. Na své si přijdou i amatérští herci a autoři, neboť v roce 1973 bylo na nábřeží řeky Nene otevřeno Key Theatre (mapa), kde účinkují pouze neprofesionální umělci.

V Peterboroughu převažuje křesťanské náboženství, přestože zde stojí spousta anglikánských kostelů a katedrál. Uchvátí vás zde pohled na katedrálu svatého Petra, Pavla a Ondřeje, které střeží sochy na západní bráně.

Neméně zajímavá je i městská radnice pocházející ze 17. století.

 

Katedrála, en.wikipedia.org

Peterboroughská katedrála

 

Ani v Peterborough nechybí parky, dobře si odpočinout můžete ve viktoriánském parku s krásnými zahradami, kde se nachází dětské hřiště, tenisové kurty,  čajovna aj.

 

Nene, en.wikipedia.org

Řeka Nene


Nabídka ubytování v anglickém Peterboroughu na portálu booking.com


 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Anglie

Nové bankovky v hodnotě 5 a 10 liber

Doba letu do Anglie


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.