Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Peterborough - anglické město u řeky Nene

Katedrála, en.wikipedia.orgV roce 43 Římané osídlují místo dnes známé pod názvem Ermine Street v Peterboroughu. V roce 655 mnich Saxulf dostal od krále Mercie pozemek a položil základní kámen stavby kláštera.

V roce 1643 válka ovládla toto město, královské síly byly ovšem krátce potom poraženy.

Čas běží a v roce 1850 byla zde otevřena železnice - Great Northern Railway, která spojila Peterborough s Londýnem a Yorkem.

Foto, en.wikipedia.org

Město se proměnilo na průmyslové centrum. Roku 1932 byly zaměstnány spousty dělníků v nově otevřené továrně, která vyráběla dieselové motory a v 60. letech zaměstnávala asi 10% obyvatel města.

 

 

 

Mapa,  zdroj - openstreetmap.org

 

 

 

 

Město z velké části osídlili italští imigranti 

Italové zde přicházeli ve velkém z jihu Itálie v 50. letech minulého století, z důvodu náborové akce. Anglické pracovní agentury hledaly velké množství dělníků do cihlářského průmyslu. Na konci 20. století sem začaly proudit davy přistěhovalců z Indie a Pákistánu. Po pádu komunistického režimu do Peteboroughu zavítalo přes 16 000 lidí z nových členských zemí Evropské unie.

Peterborough je důležitou zastávkou na  železniční trati East Coast Main Line, odtud se komfortně dostanete do Londýna i Birminghamu, Norwiche, dále lze navštívit Lincoln a Cambridge.

 

železnice, en.wikipedia.org

 

Město žije kulturními akcemi

Velmi populární jsou pivní slavnosti a Peterborough Festival stejně jako East of England Show. Na své si přijdou i amatérští herci a autoři, neboť v roce 1973 bylo na nábřeží řeky Nene otevřeno Key Theatre (mapa), kde účinkují pouze neprofesionální umělci.

V Peterboroughu převažuje křesťanské náboženství, přestože zde stojí spousta anglikánských kostelů a katedrál. Uchvátí vás zde pohled na katedrálu svatého Petra, Pavla a Ondřeje, které střeží sochy na západní bráně.

Neméně zajímavá je i městská radnice pocházející ze 17. století.

 

Katedrála, en.wikipedia.org

Peterboroughská katedrála

 

Ani v Peterborough nechybí parky, dobře si odpočinout můžete ve viktoriánském parku s krásnými zahradami, kde se nachází dětské hřiště, tenisové kurty,  čajovna aj.

 

Nene, en.wikipedia.org

Řeka Nene


Nabídka ubytování v anglickém Peterboroughu na portálu booking.com


 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Anglie

Nové bankovky v hodnotě 5 a 10 liber


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!