Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Bleší, farmářské, pouliční i pod střechou. Zkrátka všechny trhy v Londýně

Londýn, hlavní město Velké Británie, si nejspíše představovat nemusíme. Tato metropole je proslulá nejen svou královskou rodinou, včele s královnou Alžbětou, ale také nádhernými parky, červenými telefonními budkami a typickými londýnskými autobusy.

Kromě toho je zde mnoho památek a turistických atrakcích, jako jsou Londýnské Oko, Big Ben, Tower Bridge a další, nebo proslulá řeka Temže. V dnešním článku se ale budeme věnovat jiné turistické atrakci, lákající mnohé cestovatele – londýnským trhům!

 

 

Většina londýnských památek je již dobře známá a proslulá. Možná si říkáte, že už jste v Londýně byli a navštívili vše, o čem se píše. Ale kromě památek a univerzit, můžete poznat Londýn také z jiné stránky. Na mysli máme tu stránku ,,lidovou“. Kde při návštěvě místních tržišť propadnete zdejší atmosféře. Jak jistě víte, trhy mají svou dlouholetou tradici. Ovšem pomalu, ale jistě mizí ze všech větších měst a nahrazují je kamenné obchody. Londýn však stále zůstává tradičním zastáncem trhů. Možná i proto, že místní obyvatelé si potrpí na čerstvé ryby, ovoce, zeleninu, nebo se zde prostě jen rádi scházejí a procházejí aktuální nabídku se sousedy.

 

Začneme asi tím nejznámějším trhem - Portobello Road Market. Toto tržiště potěší všechny milovníky šperků a starožitností. Ale také zahřeje na duši ,,cetkaře a vetešníky“, kteří milují různé blbůstky z dob minulých. Zde na vás dýchne opravdová atmosféra starého Londýna, jak ho známe z filmů. Hlavní trhy se odehrávají vždy v sobotu od 8h do 18:30h, ve všední dny je pak provoz omezen.

 

Web:  www.portobelloroad.co.uk


Portobello Road Market

 

A jelikož angličané milují své líné rána s dobrou snídaní a čerstvými květinami na stole, můžete se každou neděli vydat na proslulý trh Columbia Road Flower Market. Jak již bylo naznačeno, zde najdete velké množství čerstvých květin všeho druhu, dobrou kávu a stánky s chutným občerstvením k snídani. Trh je otevřen v neděli od 8h do 15h.

 

Květiny k prodeji na Columbia Road market


Web: www.columbiaroad.info

 

No a nakonec tu máme London Borough Market. Tento trh patří mezi ty klasické trhy, které londýňané tak milují. Najdete zde čerstvé ovoce a zeleninu, ryby páchnoucí ještě po moři a nejrůznější delikatesy. Ochutnat zde můžete také evropskou a typickou anglickou kuchyni, ve stáncích s občerstvením. Trh funguje hlavně v sobotu od 8h do 17h, ale zavítat sem můžete také vždy ve čtvrtek a v pátek.

 

Borough Market, By Josep Renalias (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Web:  http://boroughmarket.org.uk


 

Další trhy

Camden Lock Market  - umění, řemesla, šperky, indická, čínská, španělská kuchyně. 

www.camden-market.org

 

Alfies Antique Market - vintage oblečení, starožitnosti, veteš všeho druhu.

 www.alfiesantiques.com


Greenwich Market - umění, řemesla, šperky.

 http://greenwichmarketlondon.com


Spitalfields Market - starožitnosti, oblečení, umění, móda, kuchyně.

www.spitalfields.co.uk


Brick Lane Market -  oblečení, veteš, delikatesy.

  www.sundayupmarket.co.uk


Covent Garden -  umění, starožitnosti, suvenýry, oblečení.

 www.coventgarden.london


Broadway Market -  šperky, ovoce, delikatesy, veteš.

   http://broadwaymarket.co.uk


Petticoat Lane -  oblečení, kožené zboží.


Autor: Lucie Holásková

 

 

Video - trhy v Londýně

Zdroj videa:YouTube CC, That'll do

 

 

    Další podobný článek: Kam za nákupy v  Londýně

 

 


 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nová, platná pěti librová bankovka je z polymeru

Konec staré papírové desetilibrovky. Nahradí ji nová ...

MHD v Londýně

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 21.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.