Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Bielské jezero

Jedním z nepříliš velkých  švýcarských jezer je Bielské jezero – Bielersee. Nachází se přibližně 40 kilometrů severozápadním směrem od Bernu, v podhůří Alp. Nejvyšší horou na severu jezera je Hasenmatt (1445 m.n.m.) a na západní straně je nejvyšší hora Le Chasseral (1607 m.n.m.).

 

 

Z větších měst při jezeře můžeme jmenovat Biel (také Bienne) – rozkládá se přímo u horní (severní) části Bielersee. Zde je také patrné, kde jezero ke svému názvu přišlo. Anebo je to naopak?

Ve městě Biel žije kolem 54 tisíc obyvatel a hovoří se zde více jazyky, především však německy a francouzsky; veřejné názvy jsou tu dvojjazyčné.

Ve městě sídlí společnost BSG (Bielersee Schiffahrts Gesellschaft), jejíž lodě obsluhují jezera Bielersee – tam je devět přístavů, Neuchätellsee a Murtensee a také některé řeky v okolí. Další dvě jmenovaná jezera leží jižně od Bielského; Neuchätellsee a Bielersee od sebe dělí jen 8 kilometrů pevniny.

 

  Hotely v této lokalitě přes booking.com

 

     
                           Předpověď počasí v této lokalitě  
     

 

V jižní části jezera se nalézá protáhlý ostrov Svatý Petersinsel, kam se dá doplout lodí z některého z přístavů, anebo se tam dostanete z nejjižnějšího města u Bielersee – z Erlachu. Tam jsou po celém pobřeží kempy, dětská hřiště a pláže, Lüscherzstrasse se dá využít i pro cyklistiku.

Na ostrově bez automobilů, v klidu a zeleni, se můžete ubytovat v jediném a hlavně jedinečném hotelu Klosterhotel St. Petersinsel. Ten byl přestavěn a upraven z bývalého kláštera, jenž pocházel z 12. století. V hotelu je 13 pokojů.

Z Bielu do Erlachu je to po západním břehu 24 kilometrů, což autem může trvat něco kolem dvaceti minut. A informace pro cyklisty: trasa na jih vede po východním břehu, je dlouhá 20 kilometrů a když šlápnete do pedálů, budete v Erlachu zhruba za 1,5 hodiny.

Do jezera přitéká známá řeka všech křížovkářů – Aara.

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

     
                   Mohlo by vás zajímat: 10 největších jezer Švýcarska  
     

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.