Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Švýcarska - Bern

Foto, en.wikipedia.orgBern není jenom hlavním městem stejnojmenného kantonu, ale je také hlavním městem celého  Švýcarska. Najdeme ho ve skalním výběžku přímo nad řekou Aare, a to v oblasti podhůří Bernských Alp. I když se jedná o hlavní město celé země, počet obyvatel je poměrně nízký.

Aktuálně Bern obývá okolo 139 tis. obyvatel, přičemž s aglomerací hodnota stoupne na 391 tis. Samotná rozloha města činí zhruba 50 kilometrů čtverečních.

 

Historie Bernu

Samotná historie hlavního města Švýcarska sahá do doby dvanáctého století. Zda byla oblast osídlena i před touto dobou zatím není nijak doloženo.

Oficiálně byl Bern založen v roce 1191. V roce 1351 se město připojilo ke Staré švýcarské konfederaci, což znamenalo vznik místního kantonu. Vzhledem k poloze řeky Aare docházelo také tomu, že se město rozrůstalo i přes svou západní hranici, kterou tato řeka tvořila. Nyní tedy můžeme říci, že hlavním městem přímo protéká.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Hlavní zajímavosti a pamětihodnosti

Důvodů, proč vlastně Bern navštívit, může být hned několik. Největším lákadlem je centrum města, které si zachovalo svůj středověký ráz. I díky tomu je aktuálně zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Nejvýznamnější stavbou této části je netradiční orloj nazývaný jako Zytglogge. Při prvotním pohledu je jasně patrné, že se jedná o unikátní věžní hodiny s pohyblivými loutkami. Dále tato oblast nabídne i katedrálu Münster pocházející z patnáctého století, stejně jako významnou budovu radnice. Lákadlem je též Federální palác, před kterým byla v roce 2004 zbudována sada velmi zajímavých fontán.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Zklamáni nebudou ani milovníci přírody, jelikož ti mohou navštívit unikátní park Bärengraben. Nejenom, že je zde naláká množství zeleně, ale také místní chov medvědů, který aktuálně čítá celkem čtyři exempláře. Neméně zajímavá je také Růžová zahrada.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

Přehled ubytování v Bernu přes booking.com

Bern

Bern - hotely


*Autor úvodní fotky - By Cristo Vlahos (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Bern (BRN)

Vlakové nádraží Bern

Vydejte se do Bernu, hlavního města Švýcarska a ...

MHD v Bernu

Švýcarská jezera

Měna ve Švýcarsku

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 15.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.