Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Bora Bora – živý obraz ráje

Exotický ostrov Bora Bora patří k souostroví Francouzská Polynésie. Souostroví se nachází v Tichém oceánu – zhruba mezi Austrálií a středozápadem Jižní Ameriky (blíž k Austrálii). Je sopečného původu a převážná část ostrovů je obklopena korálovými útesy.

 

 

Na ostrově Bora Bora žije asi 6 tisíc Polynésanů. Nejdůležitějším, největším a nejobydlenějším městem je Vaitape, které je přístavem, administrativním centrem a je tu letiště. Druhou důležitou oblastí je Matira, což je nejjižnější cíp ostrova s překrásnými plážemi s jemným bílým pískem a rozsáhlými zelenomodrými lagunami.

 

 

Celý ostrov je kolem dokola (kromě Matiry) lemován pobřežní komunikací.

I když je Bora Bora jednou z nejdražších turistických destinací, plnou luxusu a komfortu, přesto sem míří každoročně tisíce turistů. A mají zde co prohlížet: na návětrných svazích vlhká džungle, na závětrné straně horské stráně plné banánovníků, jinde sušší travnaté savany a hlavně nekonečné nádherné pláže s kokosovými palmami. Se zkušenými průvodci se mohou turisté vydat i na nejvyšší vrcholy ostrova Pahia (660 m.n.m.) a Mt. Otemanu (727 m.n.m.).

K hlavním turistickým aktivitám patří paragliding, windsurfing, vodní lyžování, výlety na lodích s prosklenými dny, prohlídka mořského safari a želví rezervace, projížďky na vodních skútrech, tenis, plážový volejbal. Většina turistů však míří za potápěním a šnorchlováním – odmění je úžasná mořská fauna a korály.

Teplota vzduchu na ostrově obvykle neklesá pod 28oC, teplota moře je nejnižší v srpnu a v září – kolem 26oC.

Návštěvníci mohou očekávat ubytování v luxusních hotelích s nejvyšším komfortem. Při ubytování ve vodních bungalovech je možné – díky proskleným podlahám - pozorovat vodní život přímo pod sebou.  

Nejlevnější dovolená bez stravy na 10 dní (tedy let a pobyt) může stát kolem 75 tisíc Kč, se snídaní od 85 tisíc Kč, a ubytování s polopenzí přímo u pláže kolem 150 tisíc Kč.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

Poloha souostroví, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Mapa Bora Bora

 

     
  Čtěte také:  
 

Kde leží ostrov Bora Bora?

 
 

Francouzská Polynésie - informace

 
 

Kde ve světě se mluví francouzsky?

 
     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.10.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.