Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Brašov, město v oblasti rumunské Transylvánie

Brašov se nachází 166 km severně od Bukurešti, hlavního a největšího města  Rumunska. Kolem něj se rozprostírají Karpaty. Rozloha města činí 267,2 km². Kdybyste se chtěli odtud vydat k pobřeží Černého moře tak vězte, že budete muset urazit cca 380 km.

 

Letecký pohled na město

 

V Brašově žije zde přes 253 200 obyvatel. Město si dodnes zachovává působivou středověkou tvář, zároveň je ale významným článkem rumunského automobilového průmyslu.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 
                                       Aktuální počasí v Brašově
 

 

Historie 

Prvními obyvateli na tomto území byli němečtí rytíři, kteří zde ve třináctém století založili osadu. O něco později ji kolonizovali němečtí Sasové. Místu dali jméno Kronstadt. Rumunci měli do městských hradeb vstup zakázán. Součástí Rumunska je Brašov od roku 1918. 

 

Geografie

Brašov se nachází v nadmořské výšce cca 600 m. Často se stává výchozím místem pro výlety do hor, neboť se v těsné blízkosti nacházejí Karpaty. Přímo nad Brašovem se tyčí hora Tâmpa. Do její nadmořské výšky 987 m n.m. se turisté mohou dostat buď lanovkou, nebo pěšky po naučné stezce. Z vrcholku poskytuje krásný výhled na okolní hory i do centra města. 

 

   Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Brasov

Cena na noc pro dva - 830 Kč
 
 

Drachenhaus

Cena na noc pro dva - 1 220 Kč
 

 

Kam se ve městě podívat

Brašov potěší každého milovníka historie, neboť je zde k vidění mnoho nádherných historických budov. Největší památkou je gotický Černý kostel (Biserica Neagrã). Dostavěli ho v patnáctém století. V sedmnáctém století ho bohužel zničil oheň, který úmyslně založili rakouští vojáci. Naštěstí se ho podařilo obnovit. Uvnitř je k vidění mnoho soch a tureckých koberců. Významné jsou také obrovské varhany, který mají 4000 píšťal. 

 

Černý kostel

 

 

Turisticky zajímavá je Provazová ulička. Je široká pouhých 130 cm. Brašov byl chráněn mohutnými hradbami, ze kterých se dodnes zachovaly asi tři kilometry pevnosti. Na výšku měří 12 m.

V městské čtvrti Schei stojí významná gotická Katedrála sv. Mikuláše. Uvnitř této katedrály z patnáctého století jsou malby vyobrazující posledního rumunského krále. Vedle katedrály se nachází bývalá škola. Založena byla v roce 1761 a byla první školou v Rumunsku. Dnes v ní sídlí školské muzeum.

 

Hrad Bran / (en. Castle Bran) známý z románu Dracula od Brama Stokera, poloha - mapa, hrad leží cca 16 km od Brašova

 

Autor: Karolína Klosová

 

 

    Čtěte také:  
   

10 důvodů, proč jet na dovolenou do Rumunska

 
   

Přehled měst v Rumunsku

 
       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.