Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Calheta na Madeiře

Oblast Calheta najdeme na jihozápadě portugalského ostrova Madeira. Sestává se z osmi okrsků a její rozloha činí přibližně 115 km2. Město Calheta bylo vybudováno již v 15. století, o čemž svědčí jeho historické památky, např. kostel Igreja do Espírito Santo.

Samotné letovisko nalezneme hned na pobřeží Atlantického oceánu v blízkosti prudkých svahů tamějších hor. Město není velké, v roce 2001 zde žilo okolo tří tisíc obyvatel. Místní se věnují především zemědělství – známé je zde pěstování banánovníků, vinné révy a cukrové třtiny. Věhlasu se zde dostává i rybolovu.

 

 

Místní pláze

Co činí letovisko Calheta přitažlivé, je uměle vytvořená písečná pláž pod prudkými svahy hor. Písečné pláže s pískem dovezeným z Maroka a břehů Portugalska nabízí spoustu vodního vyžití pro každého milovníka moře.

Na pláž s názvem Praia de Calheta denně zavítá spousta turistů, a pláž je na to připravena – naleznete zde spousty barů a občerstvení, toalety, vodních aktivit typu windsurfing atd. Vzhledem k tomu, že je stavebně upravena do písmena C a téměř se uzavírá před širým oceánem, nemusí se rodiče bát ani o své ratolesti. Vedle ní se pak nachází přístav a spoustu restaurací.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Kam zajít?

Pokud jste příznivcem aktivnější dovolené, můžete se vypravit na několik výletů po okolí. Snad každého turistu zde učaruje krása místních hor a nádherné výhledy na madeirskou přírodu.

Pokud máte k dispozici auto, můžete se vydat na několik výletů autem. Jedním z nich může být návštěva proslulé botanické zahrady ve Funchalu. Navštívit můžete také největší rekreační střediska Madeiry Caniço do Baixo, které je vzdáleno cca 42 km a pyšní se několika menšími oblázkovými plážemi. Vyřádí se zde především plavci, protože klesání do Atlantiku je zde mnohem příkřejší.

V neposlední řadě můžete ještě zavítat na rušné letovisko Santa Cruz vzdálené cca 50 km. Zde jistě oceníte kostel Sao Salvador z 16. století, který je druhým největším na ostrově. Oblibě se těší i místní letiště. Bylo vybudováno na dvou betonových sloupech mezi dvěma mořskými břehy.

 

Tip na hotel: Casa Augusta  Cena na noc pro dva - 1 201 Kč
Tip na hotel: Casa Agrela Cena na noc pro dva - 1 350 Kč

 

Pokud toužíte po delší procházce přírodou, zaměřte svou pozornost na některou z četných madeirských levád. Levády jsou zavlažovací systémy Madeiry, jejichž údržbové cesty nabízejí hustou síť stezek vhodných pro pěší turistiku, umožňují se dostat do vzdálenějších částí ostrova a proniknout tak do původní panenské přírody a náročného života zdejších obyvatel.

Město Calheta možná připomíná spíše horskou vesnici s několika rozptýlenými domky po okolí než rušné letovisko, přesto si ji ti, kteří netouží po dovolené v rušném letovisku, nemůžou nezamilovat.

Calheta je místem relaxu, klidu a pohody, a to vše pod dozorem svahů hor a krásné přírody.

Autor: Lucie Němcová

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Ostrov Madeira

FUNCHAL: hlavní město Madeiry

Letiště Madeira (FNC)

 

 

 

 

 


 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 17.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.