Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Santa Cruz - místo určení Madeira

Santa Cruz je velmi oblíbená a atraktivní turistická destinace, nacházející se na východním pobřeží ostrova Madeiry. Madeira se stala v posledních letech velmi vyhledávaným místem, které přitahuje turisty jako magnet.

 

 

Město Santa Cruz má velmi příznivou pozici v blízkosti mezinárodního letiště, což je pro zdejší návštěvníky nepochybně výhodné.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Nejbližší letiště: Aeroport Madeira (FNC)
 

 

A rozhodně si zde na nedostatek zájmu a hostů nemohou stěžovat. Lákají je sem jak nádherné pláže, tak i řada atrakcí a pestrá nabídka letních aktivit. No a pochopitelně také vynikající jídlo. Na své si zde zkrátka přijde každý bez ohledu na věk či pohlaví.

 

   
  Tip na ubytování:  Albergaria O Professor Cena na noc pro dva - 1 454 Kč
   

 

Název města a vlastně celé farnosti, který v překladu znamená Svatý kříž, pochází historicky od suchého stromu se dvěma větvemi ve tvaru kříže, ale dle jiné teorie bylo město pojmenováno podle kříže, který zde postavil Zarco, tedy objevitel ostrova. Jako připomínka původního dřevěného kříže byl pak vytvořen nový kříž, tentokráte z mramoru, který byl však na konci 19. století zničen.

Dávnou historii města pak připomíná také krásný historický kostel Igreja Matriz de Santa Cruz, pocházející ze 16. století. Pozornost upoutá zvonice s pyramidovou střechou, která je uvnitř zdobena malbou. V období místního proslulého svátku „Santo Amaro Festival“, kterým oficiálně končí doba Vánoc, je tento kostel místem, kde je oslava završena průvodem se svíčkami.

 

Mapa

 

Obyvatelstvo ostrova je silně nábožensky založeno. Proto nikoho nepřekvapí, že Santa Cruz se může pyšnit i největším kostelem mimo hlavní město Funchal, a to gotickým kostelem Sao Salvador, který byl postaven již v 15. století a patří k nejstarším na ostrově. Údajně byl navržen a postaven architektem Pedro Enesem a mistrem Masonem Gil Anesem, který vystavěl také katedrálu ve Funchalu. Pyšnit se může také oltářem, zdobeným malbou Gregoria Lopese o životě Krista, pocházející ze 16. století.

 

Santa Cruz

 

Milovníci historie mohou také navštívit nedalekou historickou vesnici Machico, která je považována za nejúchvatnější místo na ostrově. Mimo jiné se zde nachází i nejstarší kostel na ostrově, tedy Capela dos Milagres, nebo i dvě pevnosti, které v minulosti sloužily jako ochrana ostrova před nájezdy pirátů.

Mezi další historické památky Santa Cruz pak patří i zdejší radnice s gotickými oblouky nebo budova soudu z 19. století, zachovávající koloniální styl.

V centru města se pak skrývá multikulturní centrum Santa Cruz, Quinta do Revoredo, které se nachází v budově z roku 1840, která byla původně vybudována jako letní sídlo obchodníka s vínem a v roce 1988 ji zakoupila radnice a po rekonstrukci se z ní stalo kulturní středisko. Dnes je zde možné navštívit nejrůznější výstavy, studium výtvarného umění, fotolaboratoře, knihovny či krásný venkovní amfiteátr. Kromě toho návštěvníky upoutá i příjemná zahrada s úchvatnými dračími stromy.

Nicméně většina turistů do Santa Cruz míří zejména mořskými a vodními radovánkami. Ti poměrně často zamíří na velmi oblíbenou oblázkovou pláž Praia das Palmeiras, která je vybavena také dětským bazénem s plážovými hračkami. O bezpečnost návštěvníků dbají místní vycvičení plavčíci a neschází ani centrum první pomoci. Kdo už je nasycen koupání, může si vychutnat příjemnou procházku po promenádě, zdobené stylovými mozaikovými vzory a lemované palmami a mořem.

Mimoto zdejší pláže nabízí i řadu míst, která jsou jako stvořena pro potápění, poněvadž zdejší podmořský život je velmi bohatý a pestrý. No a pochopitelně je zde na výběr celá řada aktivit a vodních sportů, jako je například surfování.

 

 

Málokterý návštěvník města si nechá ujít návštěvu zdejšího zábavního vodního parku Aquaparque, která se nachází hned vedle koupaliště Ribeira da Boaventura. Kapacita tohoto aquaparku je více než tisíc lidí. Postaven byl v roce 2004 a strávit se zde dá bez problémů několik dnů plných zábavy. Kromě pěti přírodních tobogánů se zde nachází i čtyři rychlé skluzavky a divoká řeka či dva bazény. Jde o jediný vodní park na ostrově.

Kromě vodních radovánek však Santa Cruz nabízí i možnost kratších či delších procházek nebo projížďky na horských kolech. V Santa Cruz je stále co podnikat, dokladem toho je i zdejší golfový klub Santo Sierra, který je považován za jeden z nejlepších v Evropě. Obsahuje 27-jamkové golfové hřiště a každý rok se zde koná Madera Island Open, který je součástí PGA European Tour.

Po sportu a zábavě je pak ten správný čas na občerstvení. V Santa Cruz se nachází pestrá škála elegantních kaváren a restaurací. Zdejší gastronomie je široko daleko známá vynikajícími delikatesami z mořských plodů.

Specialitou ostrova je pak jablečný mošt, ale za ochutnání stojí i zdejší víno. Zkrátka a dobře, Santa Cruz je ideálním místem pro ty, kdo chtějí spojit kulturu, relax na pláži i kulinářské zážitky v jeden báječný pobyt.

Autor: P.U.

 

 Hotely v této oblasti

 

 

         Čtěte také:  Seznam letišť v Portugalsku

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.