Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Buková hora

Foto, cs.wikipedia.orgTento vrchol byste našli v Orlických horách. Je dominantou Bukovo horské hornatiny a dosahuje výšky 958 metrů nad mořem, ale výhledu si z něj moc neužijete, je totiž zalesněný. Jde o součást Přírodního parku Suchý vrch - Buková hora, který chrání například unikátního netopýra černého. Terčem zájmu mnoha turistů je však nejen příroda, ale i další aktivity.

V létě vás tu čeká zejména cykloturistika, kola si lze i půjčit. Hřiště jinak poskytuje zázemí pro beach volejbal nebo pétanque, případně i prostor pro děti. V zimě si ji oblíbili zejména fanoušci lyžování. Nahoru zájemce dopraví lanovka, která je nejrychlejší (dvojnásobkem) a s 1688 metry i nejdelší lanovou dráhou Orlických hor.

 

Na úpatí hory vyvěrá také Filipův pramen, jehož zvláštností je, že ani v zimě nezamrzá. Jeho voda je obohacená radonem, a proto by údajně měla mít léčivé účinky například na klouby nebo na kožní onemocnění. Majitelé zdejšího ski areálu započali s jeho regulací a vytvořili zatím tři umělá jezírka, mělo by jich být nakonec osm.

 

 

 Tip na hotel:  Apartmany ve Skiresortu Bukova hora  - Mlýnický Dvůr 

 

 Cena na noc pro tři: 1 100 Kč

 

Foto, cs.wikipedia.org

ŠJů, Wikimedia Commons [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Kde leží? mapa

 

 


     
 

Čtěte také: České hory - informace

 
     

 


Vložil/a: Daniel Česák 26.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.