Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Co navštívit v Karlových Varech?

Karlovy VaryKarlovy vary patří mezi nejkrásnější lázeňské komplexy u nás. Zároveň jsou nejstaršími lázněmi v České republice, byly založeny již roku 1350 císařem Karlem IV. a národu slouží dodnes.

V průběhu 18. století se dostaly do podvědomí nejen českých občanů a začaly se řadit k těm nejkvalitnějším a nejoblíbenějším.

Karlovy Vary jsou pro svou krásu i funkčnost mnohdy vyhledávány i zahraničními turisty, kteří sem často míří za odpočinkem.

 

 

Obrovským zdejším lákadlem je také známá likérka Becherovka, která tady sídlí. Dále se zde vyrábějí lázeňské oplatky a má  zde výrobnu známá firma Mattoni.

 

 

Pro koho jsou zdejší lázně vhodné?

Lázně poskytnou svou péči osobám se žaludečními, střevními a jaterními chorobami. Léčba je zde možná jednak pro samoplátce, ale samozřejmě může být i hrazena zdravotní pojišťovnou. Nalezneme zde řadu léčebných a blahodárných termálních i minerálních pramenů. Jedná se o prameny, které mají skutečně léčivé účinky, které vás překvapí.

Návštěva těchto lázní je doporučována jednak při chronických chorobách, ale také po nejrůznějších operacích.

 

 

Ubytování

Ubytování v Karlových Varech je poskytováno v pestré škále ubytovacích komplexů, lázeňských domů či hotelů, a to v různých cenových kategoriích. Záleží na každém z nás pro jakou variantu se rozhodne.

Pokud se rozhodnete pro výlet do Karlových Varů nebo pro léčebné procedury, doporučuji zarezervování ubytování v co největším předstihu. Pokud toto necháte na poslední chvíli, může se stát, že na vás již nezbyde místo.

 

 

Krása města i jeho okolí

Karlovy Vary se mohou pochlubit několika krásnými a rozlehlými kolonádami, na kterých můžeme nalézt řadu nejrůznějších léčivých pramenů. Celkem jich zde je 13 zachycených, které se používají k léčebným kůrám. Tyto prameny nalezneme na 5ti kolonádách, které jsou rozmístěny přímo v centru města.

 

 

Kromě léčebných procedur město nabízejí také řadu kulturního vyžití. Pořádají se zde i různé festivaly. Nejznámějším z nich je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který je pořádán každoročně a jedná se o obrovskou světovou událost, díky které jsou zde přítomny i slavné zahraniční filmové hvězdy.

 

Mapa

 Mapa: poloha letiště, zdroj - openstreetmap.org

Dopravně tuto oblast obsluhuje Mezinárodní letiště Karlovy Vary, které  leží 4 km od města.

Kam můžete odtud letět? Přehled na webu Kiwi.com.


Každý si zde přijde na své

Oblast nabízí příležitost k zajímavým výletům. Naleznete zde kulturní i sportovní vyžití. Karlovy Vary se pro vás mohou stát místem odpočinku a kvalitní relaxace. Vaše tělo tuto péči rozhodně ocení.

Zaujmout mohou svou krásou, nádhernou přírodou i bohatou historií i obyčejné turisty. Každý si zde zkrátka přijde na své.

Nesmíme zapomenout ani na výlety do okolí. V okolí města nalezneme řadu historických památek, které rozhodně stojí za zmínku i navštívení.

 

       
      Další cestopis z lázní Karlovy Vary čtěte zde
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.