Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Husitská ulice na Žižkově

Husitskou ulici bychom našli na pražském Novém Městě, konkrétně na Žižkově. Spojuje Wilsonovu ulici s Tachovským náměstím a měří přibližně 1 200 metrů.

Původně se jmenovala Husova, názvů vystřídala za svou historii ale vícero. V minulosti zde vedla první koňská dráha na Žižkov. Společně s Koněvovou ulicí, která na ni navazuje o něco výše, se jedná o srdce této čtvrti vyznačující se specifickou atmosférou.

 

 

Tip na ubytování

   

       Cosy Apartment Husitska

Cena za noc: 1 420 Kč
   

 

Nezaměnitelná atmosféra minulosti i divoká současnost

Pražský Žižkov je dodnes místem vyhrazeným nočnímu životu a bohémským umělcům. Nejinak je tomu i zde. Tyto dvě ulice se mohou „pyšnit” nejrůznějšími přívlastky, traduje se, že se jedná o vůbec nejrušnější ulice celého Žižkova, někdy bývají titulovány ne příliš lichotivě dokonce coby nejošklivější.

Ještě v letech nedávno minulých byly obě také proslulou líhní nejen lidových hospůdek, ale také četných heren. Tomu ovšem učinili přítrž v roce 2016 pražští radní, kteří hazard značným způsobem zregulovali.

 

Husova ulice

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Snahy o rekonstrukci ulice

Radní Prahy 3 se ostatně v minulosti rozhodli pro rozsáhlejší kultivaci tohoto prostoru. Celá akce by měla vypuknout na jaře roku 2018. Zkomplikuje to především dopravní situaci, vzhledem k tomu, že se jedná o vytíženou spojnici Florence a Ohrady. Rekonstrukce by přitom měla trvat až dva roky. Původně se sice počítalo pouze s obnovou komunikace, dnes v havarijním stavu, nicméně další okolnosti jako přílišný hluk si vyžádají rozsáhlejší zásah.

Uvažovalo se také o tom, že by došlo k obnově tramvajové linky, která tudy vedla ještě na konci minulého století. Dnes spojení obstarává doprava autobusová. Všechny zmiňované kroky by měly přispět k významnému zlepšení stavu této lokality.

 

Rekonstrukce Husitské ulice - 2018

 

 

Historická hodnota místa

Husitská ulice však rozhodně není pouze zanedbanou částí metropole. Naopak má svůj značný význam také z kulturního hlediska. Nachází se zde totiž rovněž několik pozoruhodných staveb. Mezi nimi například bývalá usedlost Krenovka, dnes chráněna coby kulturní památka. Před jejím založením na původním místě stávaly vinice, které vlastnil hrabě z Kuperwaldu.

 

 

 
 Čtěte také: Deset méně známých zajímavých míst v Praze, co stojí za to navštívit
 

 

 

 

               Přehled všech pražských památek
       

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Mapa městské části Žižkov

Vše důležité, co byste měli vědět o Žižkovské věži

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.