Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jak Olomouc k ZOO přišla

Foto, cs.wikipedia.orgOficiální název zní Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček, podle stejnojmenné městské části, kde vznikla, a to už v roce 1956, přičemž krátce po svém otevření se orientovala především na evropské druhy. Její kořeny však musíme hledat ještě o něco dříve: Z popudu tehdejšího Krajského národního výboru se měl začít rozšiřovat místní zookoutek. Ten nabyl nečekané popularity, ačkoli neměl exotické obyvatele, chovala se zde především místní lovná zvěř.

 

 


Šelmy v srdci Moravy

V současnosti se celý areál rozkládá na ploše plných 42,5 hektarů. Na konci roku 2015 oficiálně chovala hned 393 druhů zvířat. A rovněž ZOO přivítala téměř sto dvacet přírůstků. Jedním z největších chovatelských úspěchů se rozhodně stal odchov mláďat tygra ussurijského. Po mnoha letech měla zahrada důvod k velké oslavě, neboť se narodily dvě tygří holčičky, které dostaly jméno Julinka a Rozálka. Rozmnožováním kočkovitých šelem je v Olomouci velmi nadějné, opakovaně se tu dočkali přírůstků též levharta manžduského, nejčerstvěji malé levhartí slečny. Dlouhou tradici rovněž má chov rysů. Úspěchy se objevily se i u šelem menších, na svět přišlo také mládě mezi návštěvníky tradičně velmi oblíbených surikat.

 

Foto, cs.wikipedia.org Foto, cs.wikipedia.org Foto, cs.wikipedia.org  
Foto, cs.wikipedia.org Foto, cs.wikipedia.org Foto, cs.wikipedia.org  

 

ZOO z výšky a mnohem víc

Mimo to patří olomoucká zoologická zahrada k nejvýznamnějším chovatelům přímorožců jihoafrických, coby jediní úspěšně rozmnožují lvy berberské a rovněž se daří oběma druhům mravenečníků. Jednu z dalších zajímavostí, která si zaslouží neopominout, představují rozhodně i místní akvária, kde svůj domov našlo mnoho druhů ryb a zájemci mohou obdivovat rovněž korálové útesy.

Pokud vás neláká návštěva, řekněme, tradičního střihu, nechte se svézt vláčkem nebo absolvujte noční prohlídku. Zdejší vyhlídková věž, která měří 32 metrů, vám zase otevře nádherný pohled nejen na vlastní zahradu, ale i na Olomouc a při příznivých podmínkách až na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Vyhlídková věž


Web: www.zoo-olomouc.cz

 

    Přehled ubytování

Booking

 

Přehled všech ZOO v ČR plus mapka, kde leží.

 

 

     
    Čtěte také:
   

Poznejte největší vodní plochy na Olomoucku


 

Mapa - katastrální území Olomouce

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.