Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Javorový vrch

Foto, cs.wikipedia.orgJavorový vrch je nejvyšší vrchol horské skupiny nad slezskou nížinou v povodí Olše, jihozápadně od Třince v okrese Frýdek-Místek. Název vrchu je odvozen z javorů, které tvořily podstatnou část svahů kopce. Javorový vrch je velice známým centrem paraglidingu a závěsného létání a tyčí se do výšky 1031 m. n. m.

Z vrcholu hory se můžete kochat povznášejícími výhledy, nejenom na okolní údolí a beskydské vrchy, ale i na Beskydy v Polsku, slovenské Tatry a hradbu vrcholů Malé Fatry. Na západní straně jsou v dálce vidět hřebeny Jeseníků i s Pradědem.

 

Vysílač na Javorovém vrchu

   Vysílač na Javorovém vrchu

 

V zimě si horu užijí především lyžaři a snowboardisti. Mají z dispozici tři sjezdovky v celkové délce 1,5 kilometrů, dopravu zajišťují tři vleky. O dostatek sněhu se, při nepříznivých sněhových podmínkách, starají sněžná děla a nechybí ani každodenní úprava sjezdovek sněžnou rolbou. Na své si přijdou i běžkaři, na které čeká pravidelně upravovaná běžecká stopa.

 

 

cs.wikipedia.orgAni o letních měsících nezůstává vrch nevyužitý. Trasy jsou často využívány pro horskou cyklistiku a turistiku. Pokud vám nechybí odvaha, můžete si vyzkoušet i let na tandemu. V areálu horského střediska Javorový vrch naleznete také lanové centrum Javorový, které je nejvýše položeným lanovým centrem v Beskydech a zřejmě i v celé České republice.

 

 

 

 

Beskydy

   Přehled ubytování v této lokalitě

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Beskyde, Beskyde…

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.