Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kašperské hory

Foto, cs.wikipedia.orgJedná se o město ležící v okrese Klatovy v Plzeňském kraji. Dnes v něm žije již téměř 1 600 obyvatel.

Bohatá historie města se začala psát už roku 1337, původně v těchto místech existovala hornická osada, která se později stala dokonce královským horním městem. Těžilo se tu zlato, rozmachu se dobývání vzácného kovu dočkalo hlavně v 15. století. Těžbu postupně nahradil obchod, později osud města ovlivnil odsun německého obyvatelstva.

 

 

 

Mapa, zdroj: openstreetmap.org


Dnes se profiluje především jako místo, kam se soustředí cestovní ruch, bezesporu může nabídnout řadu zajímavostí, mimo jiné i zdejší Betlém. Na slavnou minulost Kašperských hor zase dosud upomíná mnoho památek, například gotický kostel sv. Markéty na místním náměstí.

 

 

Historické jádro města se dokonce stalo městskou památkovou zónou. Podhůří Šumavy mimo jiné proslulo nádhernou přírodou a ideálními podmínkami pro sport, v okolí se nachází nesčetně značených tras pro  cykloturistiku i pro pěší.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Autor fotek: Snowboardaci, Adam Hauner licence Creative Commons Paternité 3.0


 Ubytování v této lokalitě

 Opolenec

Cena na noc pro dva - 845 Kč

Booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled českých hor

 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.