Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Klárov - bohatý kousek české historie

Klárov-veřejné prostranství na Malé Straně, náměstí, které představuje nejrušnější Malostranskú dopravní křižovatku.

Náměstí dostalo jméno po významném profesorovi a jazykovědci Aloise Kláry, který se na začátku 19.století přičinil o zřízení ústavu pro nevidomé. Říkalo se o něm, že byl mužem, který žil proto, aby pomáhal potřebným.

 

 

 

V minulosti se toto místo jmenovalo Písek, Na písku nebo Na píscích. Současný název pochází z roku 1922. Dominantami plochy s parkovou úpravou jsou pomník 2.odboja a památník s okřídleným lvem, který byl věnován československým letcům za 2.světové války v Británii.


 

Zdroj: openstreetmap.org


Stanice metra trasy A-Malostranská se počítá mezi nejkrásnější. V atriu je využit vodní fenomén a nachází se zde i vchod do bývalé jízdárny Valdštejnského paláce, v současnosti využívané jako galerie. Organizují se zde různé prestižní výstavy.


   
               Ubytování v této lokalitě: Hotel Klárov
   

 

 

Pokud navštívíte toto kouzelné místo, určitě nevynechejte návštěvu palácových zahrad, ve kterých si můžete odpočinout a posedět. Zaujmout vás mohou i další památky a objekty v Klárově, např. Mánesuv most, který spojuje staroměstské Palachovo náměstí, Staré zámecké schody a Svatováclavská vinice, která patří k nejstarším vinicím v Čechách, Kolovratský palác, Muzeum Franze Kafky nebo Pálffyho palác.

 


V blízkosti Klárova se nachází několik restaurací a kaváren, kde si mohou turisté pochutnat na dobrých jídlech nebo lahodné kávičce a sladkém koláči. Můžete využít i možnost přímého ubytování v Klárově v příjemném prostředí Prahy.

 

Pokud navštívíte Klárov, nechte na sebe dýchnout historii tohoto místa, vyberte se poznávat všechny jeho zákoutí a kochat se tajuplnou krásou této lokality. Klárov je velkým lákadlem pro všechny, kteří milují dobrodružství, zajímají se o historii a baví jej různé příběhy opředené tajemstvími.

 

 

 

       
                           Přehled všech pražských památek
       

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Mapa - Malá Strana

Malá Strana, jedna z nejmalebnějších částí Prahy

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 05.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.