Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Malá Strana, jedna z nejmalebnějších částí Prahy

Malá StranaMalá Strana je nejromantičtější a nejkouzelnější částí Prahy. V 13. století byla panovníkem Přemyslem Otakarem II. povýšena na město. Svou krásou, polohou i zajímavostmi přitáhla nejednoho významného umělce, spisovatele či vědce. Žil zde například významný český spisovatel Jan Neruda nebo stejně známý filmový a divadelní herec Jan Werich.

 

Když se Malá Strana stala městem, začali zde vznikat nové ulice a bylo vybudováno obdélníkové náměstí, které se stalo centrem této části Prahy. Díky velkému množství památek je Malá Strana vyhledávána mnoha turisty.

 

Malostranské náměstí

Malostranské náměstí


Každého návštěvníka jistě zaujme Malostranské náměstí, jehož dominantou je morový sloup Nejsvětější Trojice se sochami Panny Marie a českých světců. Pochází z 1.poloviny 18.století a byl postaven na znak poděkování za ukončení morové epidemie. Náměstí je pověstné i tím, že v minulosti bylo místem konání trhů, různých společenských událostí, ale také místem šibenice a pranýřování.

 

Malostranské náměstí


  Nabídka z booking.com v této lokalitě a okolí

 

Hotel Waldstein

Cena na noc pro dva -  1 632 Kč
 

Merchant's Avenue Hotel

Cena na noc pro dva - 1 836 Kč

 

Malostranské náměstí se může pochlubit dalšími stavbami a historickými památkami. Zvídavému pohledu turistu rozhodně neunikne Chrám svatého Mikuláše, Šternberský palác, který byl v minulosti sídlem významných českých učenců. Sousedkou tohoto paláce je Malostranská radnice, v níž se v současnosti konají různé koncerty a divadelní představení. Za zmínku stojí i Hartigovský palác-sídlo Hudební fakulty Akademie múzických umění a Lichtenštejnský palác.

 

Chrám svatého Mikuláše


Pokud navštívíte Malou Stranu, určitě se vydejte na procházku Nerudovou ulicí, která skrývá mnoho historie. Najdete zde barokní Morzinský palác, ve kterém vznikla první pražská protestantská modlitebna. Pokochat se můžete i pohledem na kostel Panny Marie Andělské a svatého Kajetána.

 

Nerudova ulice


Odpočinek najdete ve Valdštejnské zahradě, která se pyšní živými ploty zeleně a rybníčkem. Uprostřed rybníčku se hrdě vypíná socha bájného Herkula a jiných bytostí z řecké mytologie.

Zahrada je součástí Valdštejnského paláce, ve kterém sídlí Senát České republiky. Na tomto místě si skutečně přijde na své každý milovník umění a architektury.

 

Valdstejnska zahrada

Valdštejnská zahrada


Kdo je fanouškem turistiky, jistě ocení výlet na vysoký kopec v centru Prahy-Petřín. Pokud vyjdete na jeho úplný vrchol, ocitnete se na Petřínské rozhledně, neodmyslitelné dominanty Prahy, odkud budete mít nádherný výhled nejen na celou Prahu, ale téměř celé Čechy.

 

Petřín

Petřínská rozhledna


Děti se určitě potěší, když je vezmete na návštěvu zrcadlového bludiště na Petříně, ve kterém se můžete pořádně zasmát na sobě při pohledu do vydutých a pokroucených zrcadel. Budou se odtud na vás dívat trpaslíci nebo dlouháni.

 

Mapa

Oblast Malé Strany, zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Malá Strana má opravdu co nabídnout svým návštěvníkům. Nejen historii bohatou na památky, ale i krásy české přírody, množství zážitků a dobrodružství. Nechte se zlákat tajemnem tohoto městečka a vychutnejte si příjemné okamžiky strávené v této nejkouzelnější části hlavního města-Prahy.

 

      Čtěte také: Zajímavé místa v Praze, které by bylo škoda nenavštívit

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Mapa - Malá Strana

Petřínská rozhledna - informace, fotky

Malostranské náměstí

Pražské hrady a zámky

Přehled pražských památek

Kam v Praze?

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.