Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Recenze koupaliště Praha Motol - je vhodné pro děti?

Kam s jít v Praze vykoupat? Koupaliště Motol je přírodního typu. Jsou to rybníčky, jeden z nich se oplotil, dal se tam nápis „ vstup jen se vstupenkou “ a koupaliště je na světě. Přesto stojí za to dát si jej do repertoáru míst, kde se dá plavat. Navíc je to skvělé místo pro děti.

 

Webové stránky: www.koupalistemotol.cz

 

Vstup je velmi příznivý. Cena za dospělého člověka je sedmdesát korun na celý den. Děti do šesti let neplatí. Děti do patnácti let a senioři mají slevu.

Na místě se dá půjčit slunečník i lehátko, každý za padesát korun na den. Pro zábavu se také dá vypůjčit obří nafukovací pneumatika, na kterou se vyšplhají i tři lidé. Zvláště pro děti je to skvělé zpestření vodních radovánek.

 

Adresa: Zahradníčkova, 150 00 Praha 5

 

Rybník je čistý, po okrajích pokrytý rákosím, ve kterém žije pár kachen a jejich mláďata, což byla podívaná nejen pro děti.
Dno je asi deset metrů od břehu pokryté malými oblázky, které nejsou ostré, pro většinu lidí by neměl být problém si udělat vcelku příjemnou masáž chodidel. Po chvíli kamínky mizí a dno je bahnité, což poskytne vítaný pocit úlevy pro naše nohy.

Voda je už teď v květnu teplá, hladina není příliš pokrytá nepořádkem z okolní přírody a sinice vůbec žádné. Ani hadi ani pijavice.

Voda v tomto koupališti byla minulý rok hodnocena jako nejčistější v Praze (co se přírodních koupališť týče).

Stín těsně u vody nenajdeme, ale stromy jsou nedaleko, pokud nepotřebujeme hlídat čvachtající se děti, určitě si místo ve stínu najdeme.

Na levé straně tohoto kulatého koupaliště, které se dá v pohodě přeplavat na druhou stranu tam a zpět, najdeme dřevěné molo a schody do vody. Každý si tak může vybrat, které místo na koupání se mu zamlouvá více.

 

         
   

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch okolo Prahy

   
         

 

Nechybí občerstvení, které je cenově celkem přívětivé. Malé pivo za dvacku, velké za třicet. Malá kofola nebo malinovka totéž.

K jídlu typický fastfood, párek, hranolky, krokety a bramborák za třicet. Smažený sýr, langoše, marinovaná kuřecí křidélka jsou o trochu dražší. Ze zdravější stravy bych mohla jmenovat zelný salát.


Nechybí sprchy, záchod a historické převlékárny.

 

Mapa  - openstreetmap.org

 

Výhody pro děti

  • Ležet se dá přímo u vody, děti se tak mohou čvachtat a dospělí dohlížet ze břehu.
  • Sestup do vody je velmi pozvolný, takže se o děti nemusí jejich dozor bát. Tříleté dítě ujde dvacet metrů a stále dosáhne na dno.
  • Přírodní koupání, kolem lítá pár krásných vážek, plavou dvě, tři kachničky.
  • Voda je čistá, na dně je tenká vrstva bahna a kameny, se kterými si děti rády hrají.
  • Teplá voda pro delší koupání i malých dětí.
  • V akutním případě jídlo, pití a nanuky.
  • Malé dětské hřiště – houpačka, klouzačka a pískoviště. Pískoviště je dokonce ve stínu pod stromy.
  • Lavice a stůl pod stromy na sezení, okolo občerstvení možnost posedět u dlouhých dřevěných stolů pod slunečníkem.
  • Stín, příroda, upravený trávník.

 

Tohle koupaliště je sice přírodního typu, ale určitě stojí za návštěvu. Zvláště pro rodiny s dětmi, které mohou běhat všude kolem a rodiče nemají strach, jestli jim nespadnou někde do hlubokého bazénu.

Nejsou tam sice tradiční atrakce, jako v případě umělých koupališť, avšak příroda zajišťuje spoustu zábavy. Nikdy nebylo nepříjemně přeplněno, ve vodě, i na trávě je vždy dostatek místa. Dobrá dopravní dostupnost (Praha 5, kousek od Anděla, Vypichu). Malé, ale o to více uspokojující koupaliště a cenově příjemná možnost zaplavat si.

Voda čistější než ve Vltavě a krásné okolí. Doporučuji návštěvu všem, kdo má rád vodu a zvláště těm, komu se líbí koupání přírodního typu.

Autor: Michaela Matochová
   
Motolské rybníky v zimním období
 
   

 
Další pražská místa vhodná ke koupání:
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.