Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lednice - perlička Jižní Moravy!

Lednice je malebná obec, ležící ve vinařské oblasti na Jižní Moravě. Kromě tradic, vína a zpěvu na vás zde čeká spousta historických památek, kulturních akcí, nádherná příroda a také lázeňské centrum.

 

 

Jak to bylo s obcí Lednice a kde ji najdete?
 
První písemné zmínky o této obci pocházejí již z roku 1222, ovšem jako o zemanském sídle a až do roku 1945 byla obec soukromým vlastnictvím. Naposledy patřila rodu Lichtenštejnů. V roce 1966 pak byla k Lednici připojena také 3 km vzdálená přilehlá osada Nejdek.
 
Zámek Lednice
 
Lednice je od roku 1996 zapsána v kulturním dědictví UNESCO a patří tak do památky Lednicko - Valtický areál. Jedná se o území s mnoha historickými památkami a krásnou přírodou. Zhruba 6 km od Lednice pak najdete větší město Břeclav a 12 km opačným směrem vinařské městečko Mikulov.
 
Fotografie Lukáš Hrdlička
   
Co dobrého na vás čeká v Lednici?
 
V Lednici je asi hlavní doménou Lednický zámek, který obklopuje nádherný a udržovaný zámecký park se skleníkem a ve kterém se nachází také lednický minaret. Parkem se muzete prochazet a kochat se upravenou zelení a rozkvetlými záhony, nebo se projet na povoze s koňmi. Také je docela dost možné, že zde zahlédnete nějakou nevěstu a ženicha, jelikož zdejší zámek je oblíbeným místem pro svatky a park pak slouží jako malebný novomanželský koutek.
   
   
Kromě toho se v Lednici nachází spousta vyhlášených restaurací, krásné kavárny, luxusní hotely a každoročně je zde v hlavní sezóně spousta turistických atrakcí - například živá výstava dravců, pískové sochy, různé tématické (hlavně hudební) večery, pořádané v místních hotelech a restauracích, degustace vín a další. 
   
   
 
Skleník
 
Okolí Lednice - kam na výlety? 
 
Jak již bylo řečeno, Lednice spadá do Lednicko - Valtického areálu, proto za návštěvu stojí i okolní blízka místa této obci. Nedaleko Lednice je památka Janohrad, kam se můžete vydat pěšky, na kole, nebo loďkou, která v sezóně kotví v Břeclavi, či u Janohradu ( podle toho, z jakého místa a kam se chcete plavit).
   
   
   
   
Výborným výletem na kola je například Pohansko, či jezero Apollo a Apollónův chrám. Na Apollu také fungují autokempy pro ty, kteří nepreferují pobyty v hotelech. 
Skvělým tipem na výlet je také vinařské město Mikulov, kam si v září můžete zajít třeba na celovíkendovou akci pálavského vinobraní, podívát se na zámek, nebo si udělat výšlap na Svatý kopeček. Druhým zajímavým městem, v okolí Lednice, je zcela určitě město Valtice, které je jak jinak, než vinařským městem, se zachovaným historickým centrem a zámkem. TIP: V období 12. - 13. května se na zámku pořadá jubilejní 50. ročník Valtických vinných trhů. 
Okolní města,obce a vesnice, například Sedlec, Hlohovec, Podivín a další, taktéž dominují svým vinařským duchem, velkým počtem vinných sklípků a kulturním vyžitím, spojeným právě s vinařstvím a tradicemi.
   
   
Fotografie Lukáš Hrdlička
   
   
V celé této oblasti se pak můžete těšit z čisté přírody - lesy, louky, zelené kopce a vrchy, pole a vinohrady, na kterou se vám poskytne pohled například při cyklistických výletech. 
   
   
 
Ubytovaní v Lednici a místní lázně!
 
Jak již bylo naznačeno, v Lednici najdete luxusní hotely, menší penziony, ale také je zde možnost soukromého ubytování, nebo ubytování v autokempech.
   
 
Tip na hotel: Koleje Zamecek    Cena pro dva - 1 220 Kč
   
Pokud by vás lákala představa spojení dovolené a relaxu, či léčby, obec Lednice patří od roku 2009 mezi lázeňská města/obce České republiky. Ubytovat se pak můžete ve Spa Resort Lednice, což je luxusní hotel s lázeňským střediskem. Na výběr je spousta pobytových balíčků a procedur. Obec svůj lázeňský statut získala díky jodobromové vodě, která je zde, díky vysokému obsažení jódu, považována za jednu z nejlepších jodobromových vod v Evropě. Do lázních se pak nejčastěji jezdí léčit cévní onemocnění, choroby pohybového aparátu, neurologické a gynekologické problémy, osteoporóza, revma, či léčba po popáleninách.
   
   
                           Více informací o Lázních Lednice, čtěte zde
 
Fotografie Lukáš Hrdlička  ( více fotografií Lednice z leteckého pohledu a zámeckého parku, od tohoto fotografa naleznete v odkazu: https://www.zonerama.com/lhrdlicka1/Album/1309621 )   Věřím, že vás tato nádherná obec Jižní Moravy uchvátí a užijete si její krásnou atmosféru, plnou historie, tradic, vína a přírody. Jen dávejte pozor na ty vinné sklípky a degustace vín! :)
 
Autor: Lucie Holásková
   
   

Vložil/a: Daniel Česák 03.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!