Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lednice - perlička Jižní Moravy!

Lednice je malebná obec, ležící ve vinařské oblasti na Jižní Moravě. Kromě tradic, vína a zpěvu na vás zde čeká spousta historických památek, kulturních akcí, nádherná příroda a také lázeňské centrum.

 

 

Jak to bylo s obcí Lednice a kde ji najdete?
 
První písemné zmínky o této obci pocházejí již z roku 1222, ovšem jako o zemanském sídle a až do roku 1945 byla obec soukromým vlastnictvím. Naposledy patřila rodu Lichtenštejnů. V roce 1966 pak byla k Lednici připojena také 3 km vzdálená přilehlá osada Nejdek.
 
Zámek Lednice
 
Lednice je od roku 1996 zapsána v kulturním dědictví UNESCO a patří tak do památky Lednicko - Valtický areál. Jedná se o území s mnoha historickými památkami a krásnou přírodou. Zhruba 6 km od Lednice pak najdete větší město Břeclav a 12 km opačným směrem vinařské městečko Mikulov.
 
Fotografie Lukáš Hrdlička
   
Co dobrého na vás čeká v Lednici?
 
V Lednici je asi hlavní doménou Lednický zámek, který obklopuje nádherný a udržovaný zámecký park se skleníkem a ve kterém se nachází také lednický minaret. Parkem se muzete prochazet a kochat se upravenou zelení a rozkvetlými záhony, nebo se projet na povoze s koňmi. Také je docela dost možné, že zde zahlédnete nějakou nevěstu a ženicha, jelikož zdejší zámek je oblíbeným místem pro svatky a park pak slouží jako malebný novomanželský koutek.
   
   
Kromě toho se v Lednici nachází spousta vyhlášených restaurací, krásné kavárny, luxusní hotely a každoročně je zde v hlavní sezóně spousta turistických atrakcí - například živá výstava dravců, pískové sochy, různé tématické (hlavně hudební) večery, pořádané v místních hotelech a restauracích, degustace vín a další. 
   
   
 
Skleník
 
Okolí Lednice - kam na výlety? 
 
Jak již bylo řečeno, Lednice spadá do Lednicko - Valtického areálu, proto za návštěvu stojí i okolní blízka místa této obci. Nedaleko Lednice je památka Janohrad, kam se můžete vydat pěšky, na kole, nebo loďkou, která v sezóně kotví v Břeclavi, či u Janohradu ( podle toho, z jakého místa a kam se chcete plavit).
   
   
   
   
Výborným výletem na kola je například Pohansko, či jezero Apollo a Apollónův chrám. Na Apollu také fungují autokempy pro ty, kteří nepreferují pobyty v hotelech. 
Skvělým tipem na výlet je také vinařské město Mikulov, kam si v září můžete zajít třeba na celovíkendovou akci pálavského vinobraní, podívát se na zámek, nebo si udělat výšlap na Svatý kopeček. Druhým zajímavým městem, v okolí Lednice, je zcela určitě město Valtice, které je jak jinak, než vinařským městem, se zachovaným historickým centrem a zámkem. TIP: V období 12. - 13. května se na zámku pořadá jubilejní 50. ročník Valtických vinných trhů. 
Okolní města,obce a vesnice, například Sedlec, Hlohovec, Podivín a další, taktéž dominují svým vinařským duchem, velkým počtem vinných sklípků a kulturním vyžitím, spojeným právě s vinařstvím a tradicemi.
   
   
Fotografie Lukáš Hrdlička
   
   
V celé této oblasti se pak můžete těšit z čisté přírody - lesy, louky, zelené kopce a vrchy, pole a vinohrady, na kterou se vám poskytne pohled například při cyklistických výletech. 
   
   
 
Ubytovaní v Lednici a místní lázně!
 
Jak již bylo naznačeno, v Lednici najdete luxusní hotely, menší penziony, ale také je zde možnost soukromého ubytování, nebo ubytování v autokempech.
   
 
Tip na hotel: Koleje Zamecek    Cena pro dva - 1 220 Kč
   
Pokud by vás lákala představa spojení dovolené a relaxu, či léčby, obec Lednice patří od roku 2009 mezi lázeňská města/obce České republiky. Ubytovat se pak můžete ve Spa Resort Lednice, což je luxusní hotel s lázeňským střediskem. Na výběr je spousta pobytových balíčků a procedur. Obec svůj lázeňský statut získala díky jodobromové vodě, která je zde, díky vysokému obsažení jódu, považována za jednu z nejlepších jodobromových vod v Evropě. Do lázních se pak nejčastěji jezdí léčit cévní onemocnění, choroby pohybového aparátu, neurologické a gynekologické problémy, osteoporóza, revma, či léčba po popáleninách.
   
   
                           Více informací o Lázních Lednice, čtěte zde
 
Fotografie Lukáš Hrdlička  ( více fotografií Lednice z leteckého pohledu a zámeckého parku, od tohoto fotografa naleznete v odkazu: https://www.zonerama.com/lhrdlicka1/Album/1309621 )   Věřím, že vás tato nádherná obec Jižní Moravy uchvátí a užijete si její krásnou atmosféru, plnou historie, tradic, vína a přírody. Jen dávejte pozor na ty vinné sklípky a degustace vín! :)
 
Autor: Lucie Holásková
   
     
  Přehled českých lázní  
 

 
     
   
 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

   

Vložil/a: Daniel Česák 03.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.