Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Lednice

Lednice, en.wikipedia.orgMěstečko Lednice ležící na samých hranicích jižní Moravy a sousedního Rakouska je známé především díky Lednicko-Valtickému areálu. Tento jedinečný a unikátní přírodní komplex začal budovat v 18. a 19. století knížecí rod Lichtenštejnů. Dnes tvoří areál ohromný přírodní park s rybníky, vzácnými dřevinami přecházejícími v lužní lesy.

Atraktivní jsou rovněž mnohé stavby, zejména lednický zámek, známý Minaret, Apollónův či Dianinin chrám a další skvosty, které jako celý areál patří do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Mapa: zdroj - openstreetmap.orgLednice oficiálně zahájila lázeňskou sezónu!

Zdroj: YouTube (CC), RTVJ, Creative Commons, Lednice

 

 

              Kontakt:        
             
Lázeňský dům Perla
Břeclavská 700
691 44 Lednice

Spa Resort Lednice
Břeclavská 781
691 44 Lednice

     
                       

 

 Jihomoravské městečko zdaleka neproslulo jen přírodní a kulturní pozoruhodností v podobě Lednicko-valtického areálu, ale také lázněmi, které jsou dnes těmi vůbec nejmladšími v republice. Jejich historie proto není dlouhá, datuje se do roku 2009.Lednice, en.wikipedia.org

Součástí města je od roku 2007 moderní lázeňský komplex, který najdete v těsné blízkosti zámku. Jsou zde poskytovány léčebné a rehabilitační služby, které využívají účinků přírodní jodobromové vody.

 

Co se zde léčí?

Zdejší prameny patří k nejkvalitnějším přírodním zdrojům tohoto druhu v Evropě. Jsou prospěšné především při léčbě pohybového ústrojí, kožních chorob a nemocí neurologického původu.

K léčebným účelům se tu využívá již zmíněná jodobromová voda, jejíž vznik spadá do období mladších třetihor. Nachází se v hloubce 1250 metrů a vyznačuje se vysokým obsahem jódu a bromu, ale poměrně nízkou mineralizací. Ke vstřebání účinných látek dochází během koupele jak kůží, tak i sliznicemi, proto má celkový efekt.

Blahodárné účinky této vody doplňují další procedury jako rehabilitace či masáže.

Léčí se zde pacienti s nemocemi pohybového ústrojí, dále revmatismem, osteoporózou, případně kožními chorobami.

Lázně Lednice se specializují rovněž na gynekologická onemocnění a léčbu ženské neplodnosti. Dále slouží koupele i coby relaxační a mají i význam jakožto prevence.

Pro pobyt v lázních Lednice si lze vybrat ubytování v některém lázeňském domě či v soukromém penzionu. Můžete zde strávit i víkend a zpestřit si jej masážemi lávovými kameny pro muže, nebo celotělovým zábalem z mořských řas určeným ženám.

 

 

Nabídka ubytování ve městě a okolí na booking.com.

Lednice

  Tip na hotel:  Relax Hotel Stork Cena na noc pro dva - 1 625 Kč

Lednice, en.wikipedia.org

Pohled na kolonádu


Tip na cyklistický výlet Lednicko - Valtickým areálem


 
Mohlo by vás zajímat: přehled lázeňských zařízení u nás
 

Lednice na mapě

 

 

 

     
 

Čtěte také: Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

 
     


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.