Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Lednice

Lednice, en.wikipedia.orgMěstečko Lednice ležící na samých hranicích jižní Moravy a sousedního Rakouska je známé především díky Lednicko-Valtickému areálu. Tento jedinečný a unikátní přírodní komplex začal budovat v 18. a 19. století knížecí rod Lichtenštejnů. Dnes tvoří areál ohromný přírodní park s rybníky, vzácnými dřevinami přecházejícími v lužní lesy.

Atraktivní jsou rovněž mnohé stavby, zejména lednický zámek, známý Minaret, Apollónův či Dianinin chrám a další skvosty, které jako celý areál patří do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Mapa: zdroj - openstreetmap.orgLednice oficiálně zahájila lázeňskou sezónu!

Zdroj: YouTube (CC), RTVJ, Creative Commons, Lednice

 

 

              Kontakt:        
             
Lázeňský dům Perla
Břeclavská 700
691 44 Lednice

Spa Resort Lednice
Břeclavská 781
691 44 Lednice

     
                       

 

 Jihomoravské městečko zdaleka neproslulo jen přírodní a kulturní pozoruhodností v podobě Lednicko-valtického areálu, ale také lázněmi, které jsou dnes těmi vůbec nejmladšími v republice. Jejich historie proto není dlouhá, datuje se do roku 2009.Lednice, en.wikipedia.org

Součástí města je od roku 2007 moderní lázeňský komplex, který najdete v těsné blízkosti zámku. Jsou zde poskytovány léčebné a rehabilitační služby, které využívají účinků přírodní jodobromové vody.

 

Co se zde léčí?

Zdejší prameny patří k nejkvalitnějším přírodním zdrojům tohoto druhu v Evropě. Jsou prospěšné především při léčbě pohybového ústrojí, kožních chorob a nemocí neurologického původu.

K léčebným účelům se tu využívá již zmíněná jodobromová voda, jejíž vznik spadá do období mladších třetihor. Nachází se v hloubce 1250 metrů a vyznačuje se vysokým obsahem jódu a bromu, ale poměrně nízkou mineralizací. Ke vstřebání účinných látek dochází během koupele jak kůží, tak i sliznicemi, proto má celkový efekt.

Blahodárné účinky této vody doplňují další procedury jako rehabilitace či masáže.

Léčí se zde pacienti s nemocemi pohybového ústrojí, dále revmatismem, osteoporózou, případně kožními chorobami.

Lázně Lednice se specializují rovněž na gynekologická onemocnění a léčbu ženské neplodnosti. Dále slouží koupele i coby relaxační a mají i význam jakožto prevence.

Pro pobyt v lázních Lednice si lze vybrat ubytování v některém lázeňském domě či v soukromém penzionu. Můžete zde strávit i víkend a zpestřit si jej masážemi lávovými kameny pro muže, nebo celotělovým zábalem z mořských řas určeným ženám.

 

 

Nabídka ubytování ve městě a okolí na booking.com.

Lednice

  Tip na hotel:  Relax Hotel Stork Cena na noc pro dva - 1 625 Kč

Lednice, en.wikipedia.org

Pohled na kolonádu


Tip na cyklistický výlet Lednicko - Valtickým areálem


 
Mohlo by vás zajímat: přehled lázeňských zařízení u nás
 


 

Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!