Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Palác Lucerna

LucernaPalác Lucerna můžete navštívit v horní části Václavského náměstí na rohu Štěpánské ulice. A co byste tu našli? Dodnes především oázu kultury. Momentálně jsou v provozu kino, restaurace,  kavárny i několik obchodů.

Lucerna se také využívá pro pořádání kulturních akcí, mezi něž patří koncerty nebo plesy, které tu mají dlouhou tradici, téměř od počátku se sem chodilo na taneční kurzy. Srdcem všeho dění je v současnosti hlavně tzv. Velký sál.

 

 

 

Palác vznikl jako předvoj všech moderních staveb, na kterém si proto můžeme ještě všimnout prvků doznívající dekorativní secese, ale už se projevila i ryze novodobá kombinace skla a kovu.

Projekt byl zrealizován mezi lety 1907 a 1911 a podílelo se na něm několik architektů. Za duchovního otce stavby však lze považovat Ing. Václava Havla, pražského podnikatele, dědečka pozdějšího prvního českého prezidenta.

 

Lucerna

 

V majetku rodiny Havlových i zůstala, zestátnění se dočkala v padesátých letech, toto období se na ní dosti negativně podepsalo, ale po roce 1989 byla majitelům opět vrácena. Do současnosti tak probíhá rozsáhlá rekonstrukce, která by měla budovu zachránit.

 

Lucerna

Lucerna

 

Poloha pasáže, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Široká nabídka hotelů v Praze přes booking.com

Praha

 

 

 

             Přehled všech pražských památek
       

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hrady a zámky v Praze a blízkém okolí

 

Kde lze v Praze opéct buřty?

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.