Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Maják a muzeum Járy Cimrmana v Příchovicích

Maják Járy Cimrmana, cs.wikipedia.orgPrvní oficiální muzeum českého velikána Járy Cimrmana jest v Příchovicích, malebné vesničce na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Muzeum pokřtil Zdeněk SVěrák a další "cimrmanovci". A co zde všechno najdete? V tomto malinnkém muzeu najdete skutečně přehršel zajímavých exponátů ze života Járy Cimrmana a celou řadu vynálezů mistrových. Jakožto vášnivou turistku mě naprosto nadchla přenosná turistická značka. Je zde vystavena i mistrova autobusta a dakší a další zajímavosti, které nebudu prozrazovat. Když si muzeum prohlédnete určitě neopomeňte vystoupat na maják Járy Cimrmana.

Dřevěná rozhledna byla otevřena roku 2013 a ve výšce 18 m se můžete rozhlédnout do všech světových koutů. Vedle naší domoviny dohlédnete až do Londýna či New Yorku. Cestou na vrchol rozhledny vás doprovodí fotografie cestovatelů. V hospodě U Čápa na vás potom čeká výborný oběd. Po obědě můžete vyrazit na procházku po okolních loukách nebo se projít do nedalekého Kořenova. Zde doporučuji k návštěvě muzeum ozubnicové dráhy.

 

 

Podívaná je pěkná nejen pro děti a milovníky mašinek. Z Kořenova je to coby kamenem dohodil na další rozhlednu. Rozhledna Štěpánka stojí od roku 1892 a skýtá nádherný rozhled po okolí. Přímo pod rozhlednou Štěpánku se podařilo v roce 2011 kompletně zrekonstruovat veliký kamenný maltézský kříž, který je unikátem a pravděpodobně se jedná o největší maltézský kříž v České republice. Kdybyste coby zapálení a neúnavní turisté chtěli pokračovat dále, tak můžete dojít až do Harrachova.

 

Rozhledna Štěpánka, cs.wikipedia.org

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.