Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Maják a muzeum Járy Cimrmana v Příchovicích

Maják Járy Cimrmana, cs.wikipedia.orgPrvní oficiální muzeum českého velikána Járy Cimrmana jest v Příchovicích, malebné vesničce na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Muzeum pokřtil Zdeněk SVěrák a další "cimrmanovci". A co zde všechno najdete? V tomto malinnkém muzeu najdete skutečně přehršel zajímavých exponátů ze života Járy Cimrmana a celou řadu vynálezů mistrových. Jakožto vášnivou turistku mě naprosto nadchla přenosná turistická značka. Je zde vystavena i mistrova autobusta a dakší a další zajímavosti, které nebudu prozrazovat. Když si muzeum prohlédnete určitě neopomeňte vystoupat na maják Járy Cimrmana.

Dřevěná rozhledna byla otevřena roku 2013 a ve výšce 18 m se můžete rozhlédnout do všech světových koutů. Vedle naší domoviny dohlédnete až do Londýna či New Yorku. Cestou na vrchol rozhledny vás doprovodí fotografie cestovatelů. V hospodě U Čápa na vás potom čeká výborný oběd. Po obědě můžete vyrazit na procházku po okolních loukách nebo se projít do nedalekého Kořenova. Zde doporučuji k návštěvě muzeum ozubnicové dráhy.

 

 

Podívaná je pěkná nejen pro děti a milovníky mašinek. Z Kořenova je to coby kamenem dohodil na další rozhlednu. Rozhledna Štěpánka stojí od roku 1892 a skýtá nádherný rozhled po okolí. Přímo pod rozhlednou Štěpánku se podařilo v roce 2011 kompletně zrekonstruovat veliký kamenný maltézský kříž, který je unikátem a pravděpodobně se jedná o největší maltézský kříž v České republice. Kdybyste coby zapálení a neúnavní turisté chtěli pokračovat dále, tak můžete dojít až do Harrachova.

 

Rozhledna Štěpánka, cs.wikipedia.org

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!