Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Malostranské náměstí představuje bránu k pražským památkám

Malostranské náměstíMalostranské náměstí, s nejslavnějším barokním chrámem Prahy a honosnými měšťanskými budovami, je plné zajímavostí. Navíc tvoří pomyslnou křižovatku k dalším památkám. Současnost Malostranského náměstí vám nabídne vynikající jídlo a hlavně zmrzlinu, navíc se sem snadno dostanete přímo tramvají číslo 22.

 

 

 

 

 

 

U Mecenáše

 

Chrám svatého Mikuláše

Nejvýraznější bod náměstí je pomyslně rozděluje na dvě části. Chrám sv. Mikuláše vyrostl pod rukama slavného stavitelský rodu Dientzenhoferů a nyní patří k nejvýznamnějším barokním stavbám v Evropě. Významné církevní místo tu je už od 13.století, kdy vznikl gotický farní kostel. Kromě působivého interiéru si tu můžete vychutnat některý ze spousty koncertů na slavných varhanách, na které při návštěvě Prahy hrál i Mozrat.

 

 

Profesní dům

Hned ke kostelu přiléhá bývalý jezuitský Profesní dům. Svůj název dostal podle profesů – nejvýše postavených členů řádu. Raně barokní styl se tu prolíná s vrcholným barokem a navenek stroze vypadající budova uvnitř skrývá cenné barokní klenby, pilíře i nástropní malby. Zrušení jezuitského řádu přineslo domu různá využití, včetně toho, kdy jej zabrala německá armáda za 2.světové války. V současnosti tu sídlí Univerzita Karlova, která dům kompletně zrekonstruovala a pořádá tu i koncerty a další slavnostní události.

 

Paláce Malostranského náměstí

Náměstí se pyšní i několika paláci, jako je Grömlingovský palác – vzniklý spojením pěti měšťanských domů a s dlouhou tradicí kavárny. Parlament ČR vlastní palác Smiřických a Šternberský palác, spolu s Helikovským domem. Stavby zabraly původně středověké domy, většinou hned několik, a jejich budování skončilo v baroku.

 

Kam se z náměstí dostanete

Ideální poloha náměstí v samém historickém srdci Prahy vám zaručí rychlou cestu za dalšími památkami. Nerudovou, stejně jako Zámeckou ulicí se dostanete na Pražský hrad, zatímco Mostecká vás dovede ke Karlovu mostu. Ulice patřila do tzv. Královské cesty, tedy trasy, kterou museli čeští králové projet před korunovací. Na Karlův most vás dovede i Sněmovní ulice, kde si můžete prohlédnout budovy Poslanecké sněmovny.

 

Malostranská beseda

 

 

 


 

Starosvětská hospoda U Glaubiců, Malostranské nám. 266, 118 00 Malá Strana

 

Malostranské náměstí

Malostranské náměstí

Malostranské náměstí


 

Ubytování v této lokalitě

Rezervace hotelu

 

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

*First minute zájezdy do Prahy

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.