Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Mariánské Lázně

Lázně, en.wikipedia.orgMariánské Lázně patří ke známému lázeňskému trojúhelníku v západních Čechách. Mariánky, jak se jim mezi lidmi s oblibou říká, oplývají krásnými parky, romantickými kolonádami a útulnými hotely.

Kromě lázeňských procedur jsou Mariánské Lázně i příjemným místem pro dovolenou, kulturní zážitky i sportovní vyžití.

 

 

pohled do lobby

Pohled do lobby

 

Co lázně nabízejí

Z kulturních vystoupení jsou nejznámější koncerty Západočeského symfonického orchestru, dále divadlo, kino, galerie, muzeum či knihovna.

Město a okolí nabízí krásné procházky a zajímavou součástí lázeňské promenády je Zpívající fontána, která hraje a barevně svítí každou lichou hodinu.

Okolí tvoří krásná příroda Slavkovského lesa, kde je možné provozovat Nordic Walking či vyjížďky na kole. Je zde i nejstarší  golfové hřiště v Evropě.

 

Kolonáda_se_Zpívající_fontánou

Kolonáda se Zpívající fontánou

 

Minerální prameny

Ve městě a jeho okolí vyvěrá zhruba stovka minerálních pramenů. Vesměs se jedná o studené železnaté kyselky obsahující oxid uhličitý a minerální soli. K pitným kúrám se využívá šest hlavních pramenů: Křížový, Rudolfův, Karolínin, Lesní, Ambrožův a Ferdinandův.

 

Kolonáda_Ferdinandova_pramene

Kolonáda Ferdinandova pramene

 

V Mariánkách se léčili tyto osobnosti: J. W. Goethe, T. A. Edison, M. Twain, F. Chopin, R. Wagner, S. Freud, F. Kafka, F. Nietsche, anglický král Edward VII. E. Destinová, J. Strauss aj.


Ferdinandův pramenFerdinandův pramen v zimě


Webové stránky Mariánských Lázní

Aktuální předpověď v této lokalitě zde

Webkamera z města

 

Lázně

Mapa - openstreetmap.org


Cesta do lázní :

Do Mariánek  z Prahy cesta trvá přibližně dvě hodiny autem po dálnici D5 (Exit 128). Městem jezdí vlaky po železničním koridoru Norimberk-Cheb–Plzeň-Praha–Ostrava. Z Prahy hlavního nádraží jedou do Mariánských Lázní vlaky přibližně každé dvě hodiny a cesta Pendolinem trvá jen něco málo přes dvě hodiny. Spojení vyhledejte na Idosu.

 

Další informace o těchto lázních čtěte zde

Hotel HarmonieHotel Harmonie v zimě


Ve městě je i v zimním čase velké množství sportovního vyžití. Lyžaři určitě nevynechají 1600 m dlouhou sjezdovku, která se nachází téměř ve městě. Návštěvníci bez vlastních lyží také ocení půjčovnu lyžařského vybavení. Běžkaři si nenechají ujít 60 km upravených tratí v okolí města. Díky nadmořské výšce se tu sníh objeví často dřív než třeba na Šumavě.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled lázní u nás
 

 

kolonáda v ziměKolonáda v zimě


Nabídka ubytování v této lokalitě na booking.com

Booking

  Tip na hotel:  Pension STYL Cena na noc pro dva - 763 Kč


Autor: Petr Randous

 

 

 

 

 

Zdroj: YouTube CC, Vlastimil91 Overclocker, Mariánské Lázně 2016

 

 

     
    Tip na krátký výlet: Rozhledna s výhledem na Mariánské Lázně
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.12.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.