Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Masarykovo nádraží

Masarykovo nádražíJe osobitý projekt v srdci Prahy, který najdete na rozhraní ulic Havlíčkova a Hybernská, přičemž za svou polohu vděčí staviteli Janu Pernerovi. Historie se tu začala psát na konci 19. století, což z něj dělá to vůbec první železniční nádraží v hlavním městě. Vzhledem k tomu, že je také neprůjezdné, několikrát ho to málem odsoudilo k zániku.

Což by byla jistě ztráta. Na svou dobu totiž šlo o architektonický i technický unikát, neboť vzniklo v centru města. Dočkalo se za dobu své existence mnoha úprav, významná byla hlavně dvacátá léta, kdy došlo k elektrifikaci.

 

Poloha nádraží, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Výrazná změna se jej dotkla v letech 1938 až 1945. V 90. letech si naproti tomu prošlo rekonstrukcí, která mu měla co nejlépe navrátit původní podobu empíru a počátku klasicismu.

 

Masarykovo nádraží

 

Vůbec poslední změny, které se tohoto místa týkají, by se měly uskutečnit do roku 2023, kdy má na zdejších pozemcích vyrůst moderní byznys centrum Central Business District, podle návrhu britské architektky Zahy Hadid. Šlo o jeden z posledních námětů, které významná představitelka dekonstruktivismu před smrtí vytvořila.

 

 

 

 Ubytování poblíž

 

Best Western Plus Hotel

Cena na noc pro dva - 2 520 Kč
 

Hotel Sovereign Prague

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč

 

Masarykovo nádraží

Kde se nádraží nachází? mapa

 

 

Archeologický průzkum - Masarykovo nádraží

 

Plánovaná modernizace, pro zvětšení klikněte

 

 

City Inn Hotel Praha - Masarykovo nádraží

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Pražské zajímavosti a kuriozity, které musíte vidět

Všechny pražské památky na jednom místě

 

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 22.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.