Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na návštěvě v centru řemesel a zahradách Botanicus

Centrum řemesel BotanicusCentrum řemesel v Ostré u Lysé nad Labem vzniklo společně se zahradami firmy Botanicus, která vyrábí nejrůznější přírodní kosmetiku a další přírodní výrobky. V centru řemesel, které je takovým malým historickým městečkem si můžete jednotlivá řemesla vyzkoušet. Je zde hrnčířský kruh, kovárna, mincovna, kde si můžete vyrazit vlastní upomínkovou minci, apatyka s výrobou mýdla, výroba svíček, aranžování květin a spousta dalších. Centrum řemesel i přilehlé bylinné zahrady jsou otevřeny od jara do podzimu, aktuální data pro každý rok najdete na internetových stránkách.

 

Kovárna-Botanicus

Střelnice

 

Akce v Botanicusu

O víkendech zde bývají nejrůznější akce a divadelní představení nejen pro děti. Městečko má vlastní malý amfiteátr. Asi dvě největší akce, které se zde konají jsou Festival jara a Festival podzimu. Během slavností městečko pořádně ožije. Jsou zde hudebníci, klauni, kejklíři a spousta řemeslníků. V zahradách si můžete prohlédnout pěstované rostliny a chovaná zvířata. V místním hostinci a pekárně ochutnáte výrobky z bylinných zahrad. Na podzim se můžete těšit na burčák a víno. Pivo tu teče proudem. Návštěva centra řemesel v době slavností je určitě zábava na celý den a pro celou rodinu. Pro děti je připravena řada akcí, workshopů. U komediantů si nejen děti mohou vyzkoušet různé akrobatické kousky (letos bylo možné vyzkoušet jízdu na jednokolce či chůzi po laně).

 

Mapa centra řemesel


Mapa Centra řemesel Botanicus

Mapu i s popisky najdete na internetových stránkách centra řemesel.


A jak se sem dostanete? Z Prahy - Vysočany je sem dobré vlakové spojení, cesta trvá okolo 30 min a z nádraží už je to jen kousek.

 


 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy na výlety čtěte zde

5 tipů na výlet kolem Česka

 

 

Autor: Martina Zemanová


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!