Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na návštěvě v centru řemesel a zahradách Botanicus

Centrum řemesel BotanicusCentrum řemesel v Ostré u Lysé nad Labem vzniklo společně se zahradami firmy Botanicus, která vyrábí nejrůznější přírodní kosmetiku a další přírodní výrobky. V centru řemesel, které je takovým malým historickým městečkem si můžete jednotlivá řemesla vyzkoušet. Je zde hrnčířský kruh, kovárna, mincovna, kde si můžete vyrazit vlastní upomínkovou minci, apatyka s výrobou mýdla, výroba svíček, aranžování květin a spousta dalších. Centrum řemesel i přilehlé bylinné zahrady jsou otevřeny od jara do podzimu, aktuální data pro každý rok najdete na internetových stránkách.

 

Kovárna-Botanicus

Střelnice

 

Akce v Botanicusu

O víkendech zde bývají nejrůznější akce a divadelní představení nejen pro děti. Městečko má vlastní malý amfiteátr. Asi dvě největší akce, které se zde konají jsou Festival jara a Festival podzimu. Během slavností městečko pořádně ožije. Jsou zde hudebníci, klauni, kejklíři a spousta řemeslníků. V zahradách si můžete prohlédnout pěstované rostliny a chovaná zvířata. V místním hostinci a pekárně ochutnáte výrobky z bylinných zahrad. Na podzim se můžete těšit na burčák a víno. Pivo tu teče proudem. Návštěva centra řemesel v době slavností je určitě zábava na celý den a pro celou rodinu. Pro děti je připravena řada akcí, workshopů. U komediantů si nejen děti mohou vyzkoušet různé akrobatické kousky (letos bylo možné vyzkoušet jízdu na jednokolce či chůzi po laně).

 

Mapa centra řemesel


Mapa Centra řemesel Botanicus

Mapu i s popisky najdete na internetových stránkách centra řemesel.


A jak se sem dostanete? Z Prahy - Vysočany je sem dobré vlakové spojení, cesta trvá okolo 30 min a z nádraží už je to jen kousek.

 


 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy na výlety čtěte zde

5 tipů na výlet kolem Česka

 

 

Autor: Martina Zemanová


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.