Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

5 tipů na výlet kolem Česka

Ilustrační fotoPokud přemýšlíte o tom kam se vydat na prodloužený víkend, a zároveň nechcete ještě cestovat nikam daleko, vybrali jsme 5 tipů na destinace v okolí Česka, které stojí za návštěvu - podíváme se do Hallstattu, Krakova a jeho Wieliczky, nevynecháme ani slovenský zámek v Bojnicích, německý Legoland a na konec aktuální dění ve Vídni, kde Rakušané připraví velkou ledovou plochu pro bruslaře.

 

 

 

Hallstatt

Toto krásné malé městečko u Halštatského jezera má necelých 1 tis. obyvatel. Spolu se Solnou komorou a Dachsteinem patří do Světového dědictví UNESCO. Hallstatt je součástí Solné komory, nadmořská výška města je téměř 510 m n. m. Halštatské jezero spolu s blízkými kopci vytváří neuvěřitelnou scenérii, kterou v české kotlině jen tak nenajdete, pokud vůbec. Hloubka jezera je max. 125 m, jezero je dlouhé 8 km, a šířka je přibližně 2 km. Pokud se do Hallstattu vydáte svým vozem, počítejte s tím, že bez placení v Hallstattu asi nezaparkujete. Směrem na Obertraun cca. 1 km naleznete placené parkoviště, ze kterého vás zdarma odveze autobus do Hallstattu, a pokud zvládnete jít ještě o kousek dále, je u blízkého koupaliště, zdarma parkování. Obvyklá cena za parkování automobilu se pohybuje okolo 5 €. Ubytování přímo v Hallstattu nepatří k těm nejlevnějších. Podstatně levnější ubytování častěji najdete v blízkém okolí, aktuálně např. v Obertraunu, který je vzdálen od Hallstattu jen 3 km, stojí ubytování od 548 Kč za noc. Aktuální nejlevnější nabídky ubytování hledejte například na našem webu zde.

Hallstatt ilustrační foto

Krakov

Toto druhé nejnavštěvovanější město Polska je poměrně nedaleko českých hranic. Z Ostravy je Krakov vzdálen cca. 170 km severovýchodním směrem. Krakov je poměrně velké město, téměř s  800 tis. obyvateli. I toto město je v seznamu Světového dědictví UNESCO. Pokud se vydáte navštívit toto staré město, určitě si udělejte čas na výlet do obce Wieliczka - jihovýchodně od Krakova. Obec je prakticky předměstím města Krakova. V této obci jsou obrovské solné doly - uvnitř najdete kino, restaurace apod. Vnitřní interiér je vyroben ze soli. Vstupné pro dospělou osobu s polsky mluvícím průvodcem je 49 PLN, cca. 309 korun. Více informací hledejte na oficiálním webu.

V době psaní tohoto článku se cena za ubytování v Krakově pohybovala od 150 Kč. Aktuální ceny hledejte zde.

Ilustrační foto Wieliczka

Bojnický zámek

Bojnický zámek najdete ve stejnojmenné obci na Slovensku. Vzdálenost z Brna je přibližně 188 km, Zlín to má o cca. 60 km blíže. Bojnický zámek patří k těm nejvýznamnějším zámkům na Slovensku. Každoročně jsou zde pořádaný akce jako např. Festival duchů a strašidel. V současnosti jsou na zámku soustředěny sbírky umělecko-historického muzea.

Otevírací hodiny:

Květen, červen, září Út - Ne 9.00 - 17.00
Červenec, srpen Po - Ne 9.00 - 17.00
Říjen - duben Út - Ne 10.00 - 15.00

Součástí zámeckého areálu je lesopark, ve kterém roste údajně 600 let stará lípa. A pokud by vás pohádkový zámek už omrzel, můžete zkusit navštívit místní ZOO, nacházející se v těsné blízkosti zámku. Vstupné stojí dospělou osobu 3 €, děti pak 1,5 €.

Otevírací hodiny:

Březen 8.00 - 17.00
Duben - Květen 8.00 - 18.00
Červen - Srpen 8.00 - 19.00
Září 8.00 - 18.00
Říjen 8.00 - 17.00
Listopad - Leden 8.00 - 15.00
Únor 8.00 - 16.00

V obci jsou také lázně s celoročními venkovními termálními bazény. V lázních můžete navštívit saunu či solnou jeskyni.

Ilustrační foto Bojnický zámek

Legoland Günzburg

Zámek Neuschwanstein, frankfurtské mrakodrapy či přístav v Hamburku - tyto atrakce, do detailů vybudované ze stavebnicových prvků Lego, jsou vzdáleny z Plzně přibližně 385 km, časově zhruba 3,5 hodiny jízdy autem. Z Prahy je to 470 km / 4 hodiny jízdy autem. Nejnovější atrakcí mini země je moderní mnichovský fotbalový stadión Allianz Arena včetně smrště blesků fotografických aparátů, šaten a tiskové zóny. Vstupné lze objednat online se slevou.

Ceník vstupného na jeden den

    Při online objednávce
Děti - 3 až 5 let
16,50 € 16,50 €
Děti/Senioři (6-11 / 60+) 33,00 € 26.40 €

Dospělí (12-59)

37,00 € 29.60 €

Aktuální levné ubytování v oblasti Günzburgu najdete například v našem vyhledávači levného ubytování.

Ilustrační foto Legoland

Vídeň - Vídeňský ledový sen 2011

Nádherně osvětlené průčelí novogotické Vídeňské radnice tvoří působivou kulisu pro Vídeňský ledový sen, který přináší příznivcům bruslení na ledě více než 6.000 m2 hladké ledové plochy. Slavnostní otevření se koná 20. ledna v 19 hodin. Od tohoto data pak bruslaři mohou využívat ledovou plochu denně mezi 9 a 23 hodinou při poslechu hudby 80. a 90. let, případně vídeňských valčíků. Čeká vás nádherně osvětlený park před radnicí Rathauspark, dále 600 metrů dlouhá Pohádková cesta z ledu. Na milovníky metané na ledě čekají čtyři dráhy. Brusle, včetně ochranné dětské přilby, lze zapůjčit v půjčovně - děti mají půjčení přilby zdarma.

Vstupné stojí 6 € /den/osoba. Děti platí cca. 4,5 €.

Opět ubytování můžete hledat na našem webu zde.

Ilustrační foto

Další informace najdete na oficiálním webu www.wienereistraum.com.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.