Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Nejznámější moravské lázně Luhačovice

Luhačovické lázně najdeme zhruba 35 Km od Zlína. Lázně patří největším na Moravě a k nejkrásnějším v České republice. Léčbu je možné si vybrat v mnoha hotelech.

 • Leží ve Zlínském kraji a jsou oplývány krásnou přírodou Bílých Karpat.
 • Malé útulné městečko, které je celoročně hojně navštěvováno turisty ze všech koutů republiky, převážně díky věhlasným minerálním pramenům, a nebo na oko pohledným památkám.

 

 

 • Zdejší přírodní léčivé vody významně pomáhají k podpoře zdraví a odpočinku
 • Léčba je zaměřena především na daný problém, ať už to je dýchací ústrojí, potíže s trávením nebo obezitou
 • Při léčbě jsou používány moderní postupy a další terapeutické možnosti
 • Lákadlem může být i pěší túra po značených turistických trasách či procházka lázněmi, která je fascinující díky skvostné architektuře

 

 

Osobní zkušenost: 

Jelikož mě trápí už pár let problém se zády, bylo mi řečeno, že bych měl podstoupit léčebnou proceduru v jednom z nejmenovaných hotelů. Velice ochotný a milý personál, který vstřícně vyšel každému, kdo měl nějaký dotaz, či při zmíněných procedurách.

Kuchaři vařili výborná jídla, které doplňovali velmi příjemné servírky. Co se týká zad, ulevilo se mi od bolesti a přes různé cviky, mně byli ochotní poradit a ukázat i cvičení na doma. Celkově se mi pobyt v Luhačovicích líbil, obzvláště při krásném slunečném počasí, se procházet po kolonádě a nebo kolem Luhačovické přehrady je něco nepopsatelného.

 

 

 

Prameny

Mezi prameny je několik rozdílu.  Například se rozdělují na přírodní a navrtané, nebo i na bezplatně přístupné či druhá skupina pramenů, která je určena pro balneologické užití.

O pozitivních účincích na lidský organismus není pochyb, a tak je zapotřebí, vyzkoušet alespoň ty základní z nich.

 • Velice proslulý pramen nese název Vincentka, který se používá k pitné léčbě a inhalacím. Z osobní zkušenosti mohu dodat, že Vincentka je skvělá, pokud má někdo potíže s hlasivkami.
 • Pramen Aloiska, patří k nejstarším pramenům a užívá se především při onemocnění zažívacích orgánů.
 • Dále je tu možné spatřit pramen nesoucí název Ottovka, která se pyšní zvýšeným obsahem jódu, železa, kyseliny borité a některých stopových prvků.
 • Pramen Dr. Šťastného, je nejzajímavějším především proto, že má nejvýraznější chuť a má zvýšený obsah fluoru, lithia, jodu a barya
 • Pramen sv. Josefa - nízce mineralizován, tím pádem je jeho užití, především v podobně pitné léčby.
 • Sirný pramen jako jediný, nemá vlastnosti uhličitých kyselek a je nejvydatnější. Dá se i ochutnat, ale je používán k sirným koupelím.
 • Další prameny: Viola, Bystrica aj.

 


Nejlevnější hotel

Hotel

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.