Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Planetárium Kraví Hora

Foto, cs.wikipedia.orgPlanetárium, dnes oficiálně nazýváno jako Hvězdárna a planetárium Brno, je příspěvková organizace města Brna. Najdeme ho v centru města v parku na Kraví Hoře a svým zaměřením je kulturně-vzdělávací institucí.

K otevření brněnské hvězdárny došlo 16. října 1954, v šedesátých letech si poměrně netypicky prošla spojením s planetáriem. Takováto kombinace obou zařízení je ve světě unikátní. Tím však modernizace ještě neskončila, v roce 2011 byla dokončena nákladná rekonstrukce celého projektu.

 

 

 

Dnešní návštěvníci tu díky tomu najdou třeba špičkově vybavené digitárium nebo exploratorium a hvězdárna se tak stala centrem vědy na prvotřídní úrovni.

 

Foto, cs.wikipedia.orgBrno - kopec Kraví hora, By Harold (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Za cíl si vytkla především její popularizaci (a to nejen v oblasti astronomie, ale také fyziky nebo matematiky), ale podílí se i na vědeckých projektech, spolupracuje s Akademií věd České republiky a rovněž s brněnskými vysokými školami, neboť někteří ze zaměstnanců jsou zároveň i pedagogy Masarykovy univerzity.

 

   
  Čtěte také:
 

Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

 

Kam zajít v Brně?

 

Na návštěvě v Zoo Brno

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.