Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Planetárium Kraví Hora

Foto, cs.wikipedia.orgPlanetárium, dnes oficiálně nazýváno jako Hvězdárna a planetárium Brno, je příspěvková organizace města Brna. Najdeme ho v centru města v parku na Kraví Hoře a svým zaměřením je kulturně-vzdělávací institucí.

K otevření brněnské hvězdárny došlo 16. října 1954, v šedesátých letech si poměrně netypicky prošla spojením s planetáriem. Takováto kombinace obou zařízení je ve světě unikátní. Tím však modernizace ještě neskončila, v roce 2011 byla dokončena nákladná rekonstrukce celého projektu.

 

 

 

Dnešní návštěvníci tu díky tomu najdou třeba špičkově vybavené digitárium nebo exploratorium a hvězdárna se tak stala centrem vědy na prvotřídní úrovni.

 

Foto, cs.wikipedia.orgBrno - kopec Kraví hora, By Harold (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Za cíl si vytkla především její popularizaci (a to nejen v oblasti astronomie, ale také fyziky nebo matematiky), ale podílí se i na vědeckých projektech, spolupracuje s Akademií věd České republiky a rovněž s brněnskými vysokými školami, neboť někteří ze zaměstnanců jsou zároveň i pedagogy Masarykovy univerzity.

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!