Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Rudolfinum

Svůj název získalo podle následníka rakousko-uherského trůnu arcivévody Rudolfa. Stavbu byste našli na pražském Starém Městě, konkrétně na náměstí Jana Palacha. Slouží k pořádání kulturních akcí, zejména se využívají prostory Dvořákovy síně, ta jméno dostala na počest slavného skladatele Antonína Dvořáka.

Ve čtyřicátých letech byla rekonstruována s cílem vrátit sálu původní podobu z konce 19. století, kdy Rudolfinum vzniklo.

 

 

 

 

Poloha Rudolfina, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Za návrhem nové budovy stáli tehdy architekti Josef Zítek a Josef Schulz, kteří jí dali novorenesační ráz, dodnes obdivovaný, a to ač bylo zprvu jejich konceptu vyčítáno příliš zřetelné rozdělení na dva funkční celky.

Výstavbu monumentálního objektu podpořili podnikatelé a finanční ústavy, iniciovala ji Česká spořitelna při příležitosti vlastního padesátého výročí.

 

Rudolfinum

 

Dnes patří České filharmonii, která tu pravidelně koncertuje.

V jejích prostorách sídlí též Galerie Rudolfinum. Ta nemá vlastní expozice, z němčiny se takovému typu říká Kunsthalle. Instituce se zaměřuje především na moderní výtvarné umění.

 

Hotely poblíž Rudolfína

 

President Hotel

Cena na noc pro dva - 2 520 Kč
 

Hotel Rott

Cena na noc pro dva - 2 850 Kč

Nejbližší ubytování od této památky na booking.com

Booking.com

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 02.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.