Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Šibeniční vrch - Mnichovice aneb lyžování kousek od rodné vízky kocoura Mikeše

Šibeniční vrch se nachází v obci Mnichovice. Ta leží poblíž Hrusic, rodiště známého kocoura Mikeše z oblíbené pohádky.

 

 

Co zažít na Šibeničním vrchu

Přestože areál nedaleko Prahy svou polohou nepatří mezi typické zimní turistické lokace, jde o dostupnou alternativu tradičních horských středisek. Vhodná je zejména pro lyžaře – začátečníky, případně pro ty nejmenší. Sjezdovka Bobeš se pyšní délkou 200 metrů, k dispozici je též sjezdovka dětská. V areálu je stejně tak i možnost umělého zasněžování v případě nedostatku sněhu přírodního.

Prostranství však dominuje především srubová chata. V té se nachází restaurace, bowling a squash, takže o vyžití je zde rozhodně postaráno. Pokud vašim potomkům nebude stačit zábava na lyžích, mohou prostor pod restaurací využít i ke sjíždění na sáňkách. Vy si můžete, pokud nepatříte zrovna mezi vyznavače zimních sportů, zahrát i tenis nebo plážový volejbal. V létě je areál vhodný rovněž pro milovníky cyklistiky.

Máte-li s sebou děti nebo pokud patříte sami k milovníkům zvířat, bavit vás bude poněkud netradiční atrakce – kozí farma. Jejími obyvateli je v současné době hned jedenáctičlenné stádo plemene bílá krátkosrstá koza.

 

         Webové stránky obce Mnichovice: www.mnichovice.info

          Kostel Narození Panny Marie (Mnichovice)


           Mapa obce Mnichovice a okolí - openstreetmap.org

 

Trocha (neveselé) historie

Do 15. století se pláně Šibeničního vrchu, který se tak nicméně ještě vůbec nejmenoval, využívaly coby pastviny. Právě v 15. století se poprvé objevuje současný název. Vrchu se říká Šibeničky. Důvod je nasnadě, skutečně tu stávala šibenice, kde svou práci vykonával kouřimský kat. V témže století se totiž Mnichovice staly městem a jako takové získaly i právo hrdelní.

Posléze se vlivem osvícenství od poprav ustupuje, pozemky se v následujících stoletích dostávají do rukou obci i soukromým osobám. Již v 60. letech 20. století se stává oblíbeným místem pro sáňkování a lyžování. Vznik samotného sportovního areálu se datuje do roku 2004. Poslední modernizací je otevření kempingu a sport-hotelu z roku 2011.

Autor: Holanová D.

 

Mohlo by vás zajímat:

Monínec, nejbližší hory z Prahy

Velký Chotouň - lyžování kousek od Prahy


 

Vložil/a: Daniel Česák 16.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.