Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Velký Chotouň - lyžování kousek od Prahy

Velký Chotouň je ski areálem, který skýtá řadu možností k provozování zimních sportů. V ničem si nezadá s tím, co nabízejí tradiční velká horská střediska. Výhodou je však hlavně dobrá dopravní dostupnost střediska asi 20 km od Prahy.

 

 

Jak vypadá lyžování ve Ski Velký Chotouň

Areál se nachází leží nedaleko Jílového u Prahy na okraji stejnojmenné obce. Jeho otevření se datuje do roku 2005.

Velký Chotouň poskytuje veškeré nezbytné zázemí v podobě servisu, půjčovny a též občerstvení. Dalším slibným benefitem je i parkování zdarma. K dispozici má jednu sjezdovku o délce 300 metrů a převýšení 50 metrů a současně i vyhrazený prostor určený pro lyžování těch nejmenších. V areálu se nacházejí čtyři vleky. Ty jsou schopny v rámci maximálního provozu na nejvyšší rychlost přepravit až 1100 osob za hodinu.

 

    Mapa - openstreetmap.org  

 

Úprava sněhové pokrývky probíhá pro maximální spokojenost všech návštěvníků každý den díky moderní rolbě. Vzhledem k nedostatku přírodního sněhu způsobeného klimatickými podmínkami je samozřejmostí umělé zasněžování, což umožnila poměrně velkorysá finanční investice vložená do provozu střediska. Sněhová děla pro svůj provoz potřebují v první řadě mráz, nutná je teplota zhruba okolo -3 °C.

 

Další užitečné informace

Vleky jsou v provozu denně až do 21:00 hodin, pro zájemce o večerní lyžování je jistě příznivou zprávou, že svah je osvětlen. Aktuální informace o provozu ve ski areálu lze získat prostřednictvím webkamery.

 

Webkamera, ceník, podrobná trasa do střediska,  sněh. podmínky aj.


Svou náročností se zdejší svahy hodí zejména pro lyžaře začínající. Neumíte-li lyžovat zatím vůbec, k dispozici je lyžařská škola, a to také i pro děti. Ty je ovšem zapotřebí předem upozornit na to, že v prostorách areálu nejsou podmínky pro bobování a sáňkování, oboje je tady tedy striktně zakázáno. Škola nabízí výuku lyžování i snowboardingu. Přejete-li si klidnější atmosféru, na místě je vyrazit ve všední dny, o víkendu zde panuje poměrně čilý provoz. Pro přístup na sjezdovku pak slouží turnikety a moderní čipové karty.

Autor: Holanová D.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Hory blízko Prahy - Monínec

Šibeniční vrch - Mnichovice aneb lyžování kousek od rodné vízky kocoura Mikeše

Přehled lyžařských zájezdů

 

logo

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.