Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Skiarealy     

Monínec, nejbližší hory z Prahy

en.wikipedia.orgSki areál Monínec byste našli ve středních Čechách, a to rovnou v oblasti, které se říká Česká Sibiř. Ta se nachází zhruba 70 km od hlavního města, nedaleko města Sedlec-Prčice. To leží v okrese Příbram, v nejjižnější části Středočeského kraje.

 

 

Na lyže nemusíte až k horským velikánům

Jedná se v první řadě o  ski areál. Takže si ho dosyta užijete především v zimě, a to díky naprosto unikátním podmínkám, které tu vytvořily přírodní ledovec. Chlubit se může lanovkou, která zájemce doveze k vrcholu 1,2 km dlouhé sjezdovky. Pro lyžaře má připraveno kompletní zázemí čítající ski servis, půjčovnu i lyžařskou školu.

Místní snowpark s řadou překážek okouzlí také milovníky adrenalinu. Na trati funline se zase především pobavíte, a to i ti mladší. Rozhodně totiž není dostupná jen pro ty, kteří jsou na lyžích či snowboardu doslova jako doma. Pokud se navíc přírodnímu sněhu až tak nedaří, zůstává možnost areál zasněžit též uměle. Můžete se zde i ubytovat, případně si dát něco dobrého po náročném sportovním výkonu v jedné z restaurací. Navíc okolí areálu poskytuje rovněž dostatek vyžití pro běžkaře, neboť se tu nachází několik desítek kilometrů tras, které jsou ve velmi dobrém stavu.

A aby toho nebylo málo, pokud by vás nebavilo výhradně samotné lyžování, tak se po celou zimní sezónu pořádá mnoho akcí zaměřených na „rozpohybování“ návštěvníků. Můžete si například zacvičit nebo se i zrelaxovat.

 

         Trasa jízdy  autem z Prahy. Vzdálenost: 76 km. Čas: 1:00.

      Mapa - openstreetmap.org

 

Léto nebo zima, stále je tady prima

A Monínec rozhodně nezůstává opuštěný ani v létě. Především tvoří v létě ideální výchozí bod pro  cykloturistiku, nachází se tu mnoho značených cyklotras. A také nově otevřený bikepark, který otevřel půvab této disciplíny s jednou tratí rovněž těm menším nebo dosud ne zrovna zkušeným závodníkům.

V nevelké vzdálenosti od areálu vznikla též dvojice golfových hřišť, nudit se tedy nebudou ani vyznavači jiných aktivit, než je zrovna jízda na kole. V létě se tu navíc pořádají i tábory pro děti. Jedná se tak o ideální lokalitu pro trávení volného času po celý rok a bavit se budou všechny věkové kategorie.

 

          Ubytování v této lokalitě přes booking.com

Sedlec

 

Autor: K.M.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Michal Medvíď, Monínec

 

 

 
Vzdálenosti hor / lyžařských středisek
    Praha - Špindlerův Mlýn přes přes: D10/E65 a silnici 16 145 km  
    Praha - Harrachov přes E65 a silnici 10 144 km  
    Praha - Chotouň 38 km  
    Praha - Mnichovice po D1/E65 36 km  
    Praha - Monínec 73 km  
         

 

Mohlo by vás zajímat:

Šibeniční vrch - Mnichovice aneb lyžování kousek od rodiště kocoura Mikeše

Velký Chotouň - lyžování kousek od Prahy

Přehled českých hor

 

 

 

 


 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.