Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Valdštejnský palác

Foto, cs.wikipedia.orgStojí na pražské Malé Straně. Jedná se o v našich krajích velmi pozoruhodnou stavbu, která vznikla v barokním slohu. Vznik paláce můžeme datovat do 17. století. Postavit ho dal ten, po kom dosud nosí svoje jméno – slavný vojevůdce Albrecht z Valdštejna, který jej mínil využívat coby svou pražskou rezidenci. V majetku rodu Valdštejnů pak vydržel až do poloviny 20. století.

Podílelo se na něm mnoho významných umělců, jmenujme alespoň architekta Andrea Spezzu nebo sochaře Adriana de Vriese. Velmi působivé jsou totiž i zdejší interiéry, nejdůležitější část tvoří především tzv. Hlavní sál. Malíř Baccio di Bianco využil pro freskovou výzdobu téma mytologie a zpodobnil tu samého Albrechta.

 

 

Dnes patří stavba k národním kulturním památkám a v jejích prostorách sídlí od roku 1996 Parlament České republiky. Mimo to se ve Výstavní síni pravidelně pořádají pro veřejnost výstavy a ve sklepních prostorách se nachází Trčkovská galerie.

 

   
  Čtěte také:
 

Hrady a zámky v Praze a blízkém okolí

 

Všechny pražské památky na jednom místě

   

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.